Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Plyšová hlídka vyprávíte příběh společně s dětmi

MindOKu se podařilo přinést ještě před Vánoci jednu z nejočekávanějších letošních her – Plyšovou hlídku. Je to kooperativní dobrodružná hra, která je určena především dětem a pro hraní dospělých s dětmi. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 7 let. V této hře představujete skupinu hraček, kteří chrání svou holčičku před nočními můrami a příšerami, které číhají v temných zákoutích pokojíčku. Ve hře najdete krásně provedené figurky a celkově je kvalitně zpracovaná.

Hra je unikátní velkou Knihou příběhů, která vás provede celou hru. Na jedné straně najdete herní plán a druhé jsou uvedeny specifické pokyny pro přípravu hry. Přečtete si také, jak se příběh vyvíjí, záleží přitom na vašich rozhodnutích, ale také i na tom, co se událo v předchozích částech hry. V knize najdete celkem 7 ucelených příběhů, každý je složen z několika scénářů, které na sebe navazují.

Každý hráč má svou postavu, která má unikátní vlastnosti. Stanete se například Míšou Plíšou, slonem Buclíkem, králicí Klárkou, lvíčkem Leopoldem, panáčkem Sešívkou či prasátkem Rypáčkem. Můžete je vybavit různými předměty, které pomáhají v boji s příšerami. Míru zdraví určuje množství vaty, kterou má. Pokud o všechnu přijde, je plyšák omráčený. Akce provádíte pomocí barevných kostek, které vytahujete z pytlíku. Můžete je použít univerzálně, například na pohyb, nebo specificky na určitý typ akce, například útok, hledání předmětů.

Příběhy jsou velmi pěkně sestaveny. Hra má přehledná a přístupná pravidla, takže se s nimi rychle seznámíte, abyste se s dětmi mohli pustit do hry. Celkově hra skvěle funguje a je skvělé, že je dostupná v češtině. Vřele ji doporučuji.

Související odkazy:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář