Hrajeme.cz
Herní akce

Veletrh her SPIEL 2017 v německém Essenu začíná 26. října

Největší setkání vydavatelů, autorů, hráčů a příznivců her v Evropě – veletrh SPIEL – se letos koná od čtvrtka 26. do neděle 29. října. Do německého Essenu se opět sjedou lidé z celého světa, aby si vyzkoušeli herní novinky velkých a zavedených vydavatelů, ale i od těch malých nebo i od nezávislých autorů či průkopnických projektů. Výstaviště v Essenu se na čtyři dny opět stane jednou velkou hernou. Připravujeme první dojmy a postřehy.

Letos bude veletrh znovu o něco větší. Otevřeny budou haly 1, 1A, 2, 3, 6, 7, 8 a galerie. Do Essenu se chystá na 1100 vystavovatelů z 51 zemí světa, kteří představí okolo 1200 novinek. Za pozornost určitě stojí například Gaia Project (Feuerland Verlag), což je hra založená na systému hry Terra Mystica, která je zasazená do vesmíru, nebo Pandemic Legacy Season 2, epická kooperativní hra. Svou prezentaci zde bude mít Hypergrid, chybět nebude CGE se svými novinkami: Codenames: DUET, That´s a Question!, Pulsar 2849, ani stánek CBG.

V rámci veletrhu se koná několik mistrovství a turnajů. Jedním z nich je mistrovství čtyřčlenných týmů EuropeMasters, kde nás bude reprezentovat několik týmů, a také 14. mistrovství světa v Carcassonne. Zde najdete přehled turnajů s termíny.

Můžete zde potkat řadu autorů a popovídat si s nimi nebo si nechat podepsat hru. Pravidelně zde můžete zastihnou tyto autory: Vláďa Chvátil, Friedemann Friese, Antoine Bauza, a mnohé další.

Otvírací doba:

  • čtvrtek, pátek, sobota: 10–19 hodin
  • neděle: 10–18 hodin

Vstupné:

  • jednodenní pro dospělého: 13 euro
  • čtyřdenní pro dospělého: 31 euro

 

Délka videa: 2:05 min.

 

S ohlášenými novinkami se můžete seznámit například na portálu BoardGameGeek, který inovoval stránku s chystanými novinkami. Je řazena podle vydavatelů a obsahuje základní informace o každé hře (řadit ale můžete i podle dalších kritérií). Pokud jste registrovanými uživateli, pak si můžete u každé hry označit, zda vás zajímá, či nikoliv. Nyní je zde již přes 1010 her.

Na veletrhu bude město Essen ve spolupráci s Friedhelm Merz Verlag  udělovat novou cenu innoSPIEL pro nejinovativnější hru roku. Je určena pro hru, která přichází s novým žánrem, herním mechanismem nebo revolučním způsobem získává hráče. Vyhlášení proběhne na tiskové konferenci 25. října. Nominované jsou tyto hry.

  • Moštárna (Friedemann Friese, 2F-Spiele)
  • LYNGK (Kris Burm, HUCH!)
  • Magic Maze (Kasper Lapp, Pegasus)

 

Na tiskové konferenci 25. října budu také představeny vítězné hry ceny Deutscher SpielePreis.

Odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář