Hrajeme.cz
Herní akce

Veletrh SPIEL v německém Essenu se blíží

Největší deskoherní akce v Evropě, mezinárodní veletrh SPIEL, se koná každoročně v německém Essenu v říjnu. Nejinak tomu bude i letos. Tentokrát ale začíná již 8. října. Pokud tedy uvažujete o tom, že byste se na veletrh podívali, pak je nejvyšší čas začít s přípravami. A pokud sami nevyrazíte, můžete se těšit, že se s letošními novinkami budete moci seznámit o něco dříve než obvykle na některé z herních akcí u nás. Během října a listopadu jich bude hned několik, například Deskohraní v Praze nebo Deskobraní v Brně.

Již 33. veletrh her SPIEL v Essenu se tedy uskuteční od čtvrtka 8. do neděle 11. října. Úžasný je svou neopakovatelnou atmosférou, kterou mu dávají návštěvníci i vystavovatelé, hráči i tvůrci her. Výstaviště v Essenu se na čtyři dny promění ve velkou hernu, kde si můžete vyzkoušet hry, o nichž se mluví, ale i ty zatím neznámé. Nechybí samozřejmě žádný velký vydavatel z Evropy, ale přijíždějí vystavovatelé i z ostatních kontinentů. Důležité ale je, že zde mají místo i malé společnosti, které tak mohou ukázat nejrůznější novinky i experimenty.

Nabídka nových her bude opět nesmírně bohatá. Organizátoři očekávají 900 vystavovatelů ze 40 zemí, kteří budou prezentovat hry a související zboží. Výstavní prostory se rozšíří v hale 7, takže budou největší za celou historii konání veletrhu.

V rámci veletrhu probíhá celá řada doprovodných akcí. Vyhlášeny budou ceny Deutscher Spiel Preis v kategorii nejlepší hra pro rodiny a dospělé a nejlepší dětská hra. Letos se také bude slavit 20. výročí vydání již legendární hry Osadníci z Katanu. Při této příležitosti si 1000 hráčů společně s jejím autorem Klausem Teuberem zahraje Osadníky z Katanu na jednom obrovském herním plánu, což by měl být světový rekord. Stane se tak v sobotu 10. října v hale 4. Připravuje se také velký adventní kalendář, který bude obsahovat 24 exkluzivních rozšíření deskových  a karetních her. A zdaleka to není všechno.

Představení novinek najdete v nejkompletnější a průběžně aktualizované podobě na portálu BoardGameGeek – na stránce Spiel 2015 Preview (v angličtině), kterou připravuje W. Eric Martin.

Zde se můžete podívat na krátké video z veletrhu SPIEL, které vám ukáže jeho atmosféru (délka videa: 2:21 min.):

 

Zde se můžete podívat na video z loňského ročníku velethru SPIEL v Essenu.

 

Mohlo by vás také zajímat

2 komentáře

Ve čtvrtek začíná v Essenu veletrh SPIEL, co přinese | Hrajeme.cz 6.10.2015 at 1:15

[…] koná velký herní veletrh SPIEL. Na jeho konání jsme vás upozornili již koncem srpna v samostatném příspěvku. Do Essenu také vyrážíme, takže se můžete těšit na naše dojmy a postřehy. Zajímat nás […]

Podzim ožije deskovkami | Hrajeme.cz 25.8.2015 at 23:40

[…] Veletrh SPIEL v německém Essenu se blíží video Akce […]

Připojte svůj komentář