Hrajeme.cz
Herní akce

Víkend v Brně patřil deskovkám

Tento víkend 23. a 24. dubna se v Brně konalo Druhé víkendové deskohraní, které pořádal Deskoherní klub. S tím, jak se akce vydařila, se s vámi podělí organizátoři.


Je sobota, půl desáté ráno, 23. dubna. V klubu Black Oil v Brně vrcholí přípravy na Druhé víkendové deskohraní, které zde pořádá náš Deskoherní klub. Za malý okamžik přijdou první návštěvníci, a vzhledem k ohlasům na sociálních sítích i v google analytics to vypadá na opravdu velkou událost. Zvládneme hráče ukočírovat? Jaké budou ztráty na deskovkách? Organizátoři skřípou zuby a klepou se strachy.

A je odstartováno. Kdo má odznáček Deskoherního klubu, ten je bez řečí vpuštěn dovnitř. Kdo jej nemá, může si jej nejprve u vstupu koupit za zvýhodněnou cenu. Každého nově příchozího se ujímá někdo z organizačního týmu, ochotně pomáhá s výběrem hry, hledá další spoluhráče, vysvětluje pravidla. Netrvá dlouho a 70 míst, které klub Black Oil nabízí, je téměř zaplněno.

2-vikendove-deskohrani-Brno-07

Organizační tým pilně informuje další zájemce o aktuální obsazenosti prostřednictvím sociálních sítí. Tamtéž se objevují první kladné ohlasy na událost samotnou, na příjemnou atmosféru i na dobrý výběr her. Ostatně těch bylo na místě k zahrání a vyzkoušení neuvěřitelných 200 kusů, za což vděčíme hlavně vydavatelstvím Albi, Blackfire, REXhry, obchodu s deskovými hrami Eniqma a v neposlední řadě také soukromé sbírce klubu Black Oil.

Ještě zmíním několik čísel. První den, v sobotu, prošlo branami klubu Black Oil téměř 90 hráčů, v neděli pak dalších 50 – ať už to byli ti, kteří neměli v sobotu hraní dost, nebo ti, kterým více vyhovovala neděle. O hráče se staral tým osmi organizátorů z Deskoherního klubu a jeden zástupce obchodu Eniqma. Celkem se hrálo 24 hodin, s malou přestávkou na odpočinek. Vypilo se několik sudů piva a limonády, snědlo několik hrnců chili con carne a neztratil se ani jeden žeton, karta nebo kostka.

Za náš Deskoherní klub hodnotím celou akci více než kladně a už teď se připravujeme a plánujeme její pokračování zase za čtvrt roku, konkrétně o víkendu 22.–24. července, takže kdo si s námi bude chtít zase zahrát, ten sleduje stránky události na festival.deskoherniklub.cz. A co vy? Byli jste si zahrát na Druhém víkendovém deskohraní v Brně? Jak se vám líbilo?

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Jak jsme si užili deskovky v Brně | Hrajeme.cz 26.4.2016 at 20:29

[…] Víkend v Brně patřil deskovkám gallery Akce […]

Připojte svůj komentář