Hrajeme.cz
Herní akce

Jak jsme si užili deskovky v Brně

Tento víkend 23. a 24. dubna se v Brně konalo Druhé víkendové deskohraní, které pořádal Deskoherní klub Brno. O své dojmy z pohledu účastníka se s vámi podělí David Macháč.


Pokud jste byli o víkendu 23. a 24. dubna v Brně a nezašli jste na Druhé víkendové deskohraní pořádané Deskoherním klubem, tak jste rozhodně o něco přišli. Za pouhých 40 korun na oba dny jste měli možnost si zahrát snad i stovku titulů (přesně jsem to nespočítal). Od jednoduchých hříček, přes párty hry až po komplexní strategické tituly. Hry byly zapůjčeny od samotných vydavatelů Albi, MindOK, REXhry a od obchodu Enigma, který se nachází jen několik málo metrů od čajovny Mystica, kde se Deskoherní klub pravidelně schází. Samozřejmě nechyběly hry samotného Deskoherního klubu a hry, které jsou k dispozici přímo v klubu Black oil, ve kterém se akce konala. Jmenovitě zde byly například hry Pandemic, Zima mrtvých, X-Com, Hry o trůny a spousta dalších.

Druhy-deskoherni-vikend-Brno-hrac-03

Hned po příchodu se nás ujala krásná členka organizátorů a vysvětlila, že vstupné platí na oba dva dny, takže pásku, kterou jsme dostali, si nemáme sundavat, pokud chceme přijít i další den. Dostali jsme dárek na uvítanou a placku Deskoherního klubu. Neudělali jsme ani dva kroky a už se nás ujal další člen organizátorů a hned se nás ptal, jakou hru bychom si chtěli zahrát. Usadil nás a poté vysvětlil pravidla.

Nálada v celém klubu byla bezvadná, vždy, když bylo potřeba z pravidel něco osvětlit, kdokoliv z členů týmu rád pomohl a dovysvětlil, popřípadě zavolal jiného člena, který pravidla znal lépe. Klub byl téměř celý zaplněn, v jednu chvíli bylo dokonce málo židlí, ačkoliv stolů bylo dost. Je vidět že klub je převážně pro „board games“, u kterých se stojí. Tomu odpovídali i extrémně velké stoly. Musím ale uznat, že mít tolik prostoru na stole bylo pohodlnější.

Nabídka her byla široká, a když vybraná hra byla zábavnější až ve větším počtu lidí, tak organizátoři spojili dvě skupinky, a díky tomu si hru užili všichni. Také jsem si všiml, že v jednu chvíli se ty oblíbenější hry hrály na více stolech. Například Zima mrtvých se v jednu chvíli hrála na dvou stolech a věřím, že kdyby bylo k dispozici více kopií, tak by se hrála hned i na dalším. Pandemic se hrál v jednu chvíli na třech stolech, až jsem se domníval, že se tu hraje mistrovství. A hry Ovce: Boj o pastviny se taky v jednu chvíli využily obě kopie.

Druhy-deskoherni-vikend-Brno-hrac-04

Členové pořádajícího týmu neustále obcházeli stoly a kontrolovali, zda nepotřebuje někdo poradit, a pokud se objevil hráč, který nehrál fér nebo snad chtěl podvádět, tak ho ihned zpacifikovali. Dokonce si i občas přisedli a dohlíželi na takovéto hráče, aby hráli podle pravidel. Stejně tak obsluhující personál procházel stoly a nikdy se tak nestalo, že by člověk neměl co pít. Bylo dokonce k dispozici i pivo, a to se potom hraje úplně jinak… Bylo možné i poprosit členy týmu, aby si s námi zahráli, když nebylo dost hráč pro správnou zábavnost. Mile si s námi zahráli a hra dostala úplně nový rozměr.

Celá akce se nám líbila a organizátoři odvedli skvělou práci. Těšíme se, až si celou akci za tři měsíce zopakujeme na dalším velkém hraní, které bude Deskoherní klub pořádat.

 

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

1 komentář

Víkend v Brně patřil deskovkám | Hrajeme.cz 26.4.2016 at 20:38

[…] Jak jsme si užili deskovky v Brně Akce […]

Připojte svůj komentář