Hrajeme.cz
Kluby a herny

Deskoherní klub Brno se představuje

Pokračujeme v seriálu o herních klubech. Tentokrát vám představujeme Deskoherní klub Brno. Schází se vždy v úterý a ve středu v brněnské čajovně Mystica. Přijít může kdokoliv.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste se představit a přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.

Aktualizace článku: 10. května 2016.


Deskoherní klub Brno tvoří skupina lidí, kteří mají rádi deskové hry a chtějí se pravidelně potkávat. Pravidelná herní setkání se konají každé úterý a každou středu v brněnské čajovně Mystica, Palackého třída 78. Klub vznikl na podzim 2015 primárně jako způsob propagace nových her od předních českých vydavatelství, jako je například MindOK, Blackfire nebo REXhry. Úzce spolupracujeme s internetovým obchodem www.DOPLNA.cz, který je dodavatelem her pro klub a zároveň možností, kde si hráči mohou hry rovnou objednat.

Deskoherní večery  jsou otevřené veřejnosti, takže kdokoli může přijít, vybrat si hru (nebo si i přinést vlastní) a zahrát si. Pokud neznáte pravidla, kdokoli z klubu je ochotně vysvětlí a pomůže v prvních kolech hry.

Deskoherniklub-Brno-logo-banner

Vlastní představení klubu

Pokud nevíš, kdo jsme, lízni si kartu

Jsme parta dobrodruhů, kteří se vydává hledat poklady do hlubin temné jeskyně. Jsme záchranný tým, kteřý se snaží zachránit lidstvo před smrtelným virem. Jsme hledači pokladů, kteří cestují po evropských nalezištích a hledají artefakty. Jsme skupina přeživších při zombie apokalypse. Jsme všechno, co se zrovna rozhodneme být. Hlavně jsme ale skupina lidí (popřípadě jiných tvorů), kteří zbožňují deskové hry a rádi je hrají. Chceme se dobře pobavit a užít si do maxima čas strávený společně.

Vezmi si pět žetonů dřeva a pět žetonů kamene, pokud nevíš co děláš

Někdy hledáme poklady, porážíme nestvůry, jindy zase rozšiřujeme své impérium nebo se snažíme zachránit svět, ale hlavně se dobře bavíme. Hrajeme deskové hry všech žánrů od rodinných her, přes párty hry až po hry pro dospělé plné vyhrocených situací, temných zákoutí a děsivých hodů kostkou. Nemáme nikdy pevně dané téma, hrajeme hry, které si sami přineseme nebo hry z repertoáru klubu.

Deskoherniklub-Brno-hrani2

Bonus +2 pokud je sraz desko-herního klubu

Každé úterý a každou středu se scházíme a poddáváme se hernímu šílenství. Zapomeneme na okolní svět a nepřestaneme, dokud nás nezačnou vyhánět koštětem, popřípadě nevypustí draky – na to už bohužel nepomůže ani pozitivní hod kostkou. Dále pořádáme i vedlejší, například víkendové akce. Tam už se nás může sejít více a hrajeme větší množství her. Na takové akci si můžeme vyzkoušet všechny hry, které budou k dispozici  nebo prostě hrát pořád dokola jen tu, která se nám líbí nejvíc. Na to pravidla nejsou.

Posuň se o tolik polí, kolik let je desko-hernímu klubu

Jsme poměrně mladý klub. Začali jsme se scházet na podzim loňského roku. Ze začátku jsme se scházeli zhruba ve čtyřech lidech, někdy i méně. Na druhou stranu rychle rosteme, na poslední schůzce už nás bylo dvacet a hráli jsme na čtyřech stolech.

Deskoherniklub-Brno-hrani4

Pokud už hraješ víc jak hodinu, zamíchej karty, které máš v ruce, do balíčku

Naše tradiční schůzka trvá od 18:00 do 22:22, čili čtyři hodiny a dvacet dva minut. Snažíme se využít čas co nejefektivněji a do poslední chvíle ještě hýbeme figurkami. Nárazové akce, jako třeba naše herní sobota (která se bude konat za několik dní), se může zvrtnout v herní maraton a trvat i daleko déle, záleží na chuti a touze jen nás – hráčů.

Vezmi si dva žetony ovcí, pokud jsi zrovna v čajovně

Někdy v temné kobce, jindy v hlavním štábu rizikového týmu, ale hlavně se scházíme v naší oblíbené čajovně Mystica nedaleko centra Brna. Nárazově se můžeme sejít i jinde (například z důvodu extrémního množství hráčů – ona totiž ta čajovna taky není nafukovací). Informace, kde se bude konat příští sraz, je vždy dostatečně dopředu ohlášená. Zpravidla hned po skončení posledního srazu – on totiž náš Šéfík nikdy nespí.

Deskoherniklub-Brno-hrani3

Pokud potřebuješ víc informací, podívej se soupeřům do karet, které drží v ruce

Plánujeme své vlastní webové stránky (zatím na to nemáme tu správnou kartu, takže čekáme, až přijde), informace budou tam. Zatím je nejlepší věc nečekat na hod kostkou a mrknout na naši skupinu na Facebooku a sledovat novinky a události, které pořádáme. Jsou tam i k nahlédnutí fotky z našich starších akcí.

Jestli se chceš připojit, zbav se libovolného svého artefaktu

Stačí se prostě podívat, kdy je příští sraz a přijít. Rádi tě mezi sebe uvítáme. Vybereš si, jakou hru chceš hrát a prostě hraješ, můžeš utéct od stolu a jít si zahrát i jinou hru a nebo utéct úplně, ale věř tomu, že to se ti chtít nebude.

Deskoherniklub-Brno-hrani1

Pokud neznáš pravidla, vezmi si horní kartu z odhazovacího balíčku

Máme své bílé pláště, tedy královskou gardu, kteří pomáhají s hladkým průběhem akce a vysvětlují pravidla. Pokud si chceš hru zahrát, ale neznáš pravidla, stačí jen říct. Kdokoliv z našeho klubu ti je moc rád osvětlí, aby ses hned mohl zapojit do hry.

Za každého hráče, co neví, proč se připojit k nám, si vezmi jednoho osadníka

Stav se a pochopíš. Jsou to vždycky čtyři hodiny zábavy, dohadování se nad významem karet a vymýšlení tahů za spoluhráče. Vyzkoušíš si nové hry nebo si zahraješ své oblíbené, ale hlavně se sejdeš se stejnými nadšenci jako jsi ty sám a užiješ si naprosto vynikající večer. Uvidíš sám, že ve 22:22 se ti ještě nebude chtít domů. Stejně jako nám všem. Neváhej a stav se buď sám, nebo vezmi někoho s sebou, rádi vás uvítáme.

 

Základní informace:

  • Název: Deskoherní klub Brno
  • Čas setkání: každé úterý a každou středu od 17.30 do 23.30 hodin
  • Adresa: setkání probíhají v čajovně Mystica, Palackého třída 78, Brno
  • Kontaktní e-mail: deskoherniklub@hotmail.com
  • Kontakt: Viktor Bem – 608 840 230
  • Webová stránka: www.deskoherniklub.cz
  • Vstupné: dobrovolné

 

Deskoherniklub-Brno-hra-Civka

 

Představení Deskoherního klubu Brno připravil Jakub Květenský.

Mohlo by vás také zajímat

6 komentáře

Jak jsme si užili deskovky v Brně | Hrajeme.cz 26.4.2016 at 20:29

[…] víkend 23. a 24. dubna se v Brně konalo Druhé víkendové deskohraní, které pořádal Deskoherní klub Brno. O své dojmy z pohledu účastníka se s vámi podělí David […]

Víkend v Brně patřil deskovkám | Hrajeme.cz 26.4.2016 at 19:46

[…] víkend 23. a 24. dubna se v Brně konalo Druhé víkendové deskohraní, které pořádal Deskoherní klub. S tím, jak se akce vydařila, se s vámi podělí […]

V Brně se vsadilo na velbloudy | Hrajeme.cz 5.4.2016 at 22:07

[…] slon v Brně, aby se zúčastnila turnaje ve Velbloudích dostizích, který pořádal místní Deskoherní klub ve spolupráci se společností Albi. Ani slunečné počasí, které vládlo venku, ani startovné […]

Pozvánka: Turnaj ve hře Krycí jména v Brně | Hrajeme.cz 23.2.2016 at 21:43

[…] hodin v brněnské čajovně Probuzený slon uskuteční turnaj ve hře Krycí jména. Pořádá ho Deskoherní klub. Přihlásit se můžete do čtvrtka 3. března prostřednictvím internetového formuláře nebo […]

Připojte svůj komentář