Hrajeme.cz
Soutěže

Výsledky soutěží o hry Pentago a SMART Tři malá prasátka

Tentokrát pro vás máme výsledky hned dvou soutěží o hru současně, které skončily. Jednalo se o soutěž o hru pro dva hráče Pentago a soutěž o SMART hru Tři malá prasátka. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel. Zároveň připojujeme i správné odpovědi.

 1. Hru Pentago, kterou do soutěže věnoval Piatnik, získává Marie K. z Boršic.
 2. SMART hru Tři malá prasátka, kterou do soutěže věnoval MindOK, získává Petr J. z Kladna.

Vítězům gratulujeme!

Soutěžní otázky a odpovědi ke hře Pentago:

1. V jakém roce poprvé hra Pentago vyšla? – Hra Pentago poprvé vyšla v roce 2005.

2. Od kolika let je hra Pentago doporučena? – Doporučena je od 8 let.

3. Na následující fotce jsou čtyři herní komponenty ze čtyř různých her. K jakým hrám patří?

Kviz-Hrajeme-Piatnik-unor-2016
A) Hvězda Afriky hvězda, B) Pacal´s Rocket, C) Alfa Beta, D) Windy Woody

4. Ocenili byste na Hrajeme.cz delší články? A na jaká témata (herní strategie, detailnější představení určitých typů her, srovnání her, …? – Když to shrneme, někdo by delší články, především srovnání her či tematické články, ocenil, jiný preferuje krátké, výstižné články. Budeme jen rádi, když si na Hrajeme.cz najde každý přesně to, co mu vyhovuje 🙂 Zde je několik vašich postřehů:

 • Důležité je, aby v článcích byla podstata hezky vystižena, což je. Na délce článku nezáleží.
 • V současnosti nemám moc času na zkoumání nových her, takže oceňuji spíše krátké články představující hry (články ve formě jakou už na stránkách v rubrice máte).
 • Ráda bych si přečetla  články o starých hrách,  pro pamětníky 50.–90. let.
 • Delší články asi ne,nebo spíš pod nějakým odkazem, dlouhé články mě odrazují od čtení,raději čtu pak na papíru návody.
 • Já jsem spokojená se stránkami, dozvím se vše co potřebuji, takže bych změnu nepotřebovala.
 • Mně přijdou články a recenze dostatečné, někdy přímo vyčerpávající.
 • Mně přijde Váš web úžasný a články jsou vždy dost informativní a zajímavé. Mně osobně Vaše zpracování článků o hrách naprosto vyhovuje.
 • Rád si přečtu nové články, ale není nutné, aby byly příliš dlouhé. Uvítal bych přestavení různých typů her a pak srovnání podobných typů her.
 • Přivítal bych více článků, jestli delší těžko říct. Ocenil bych více fotek.
 • Ano, články i o hrách, které nejsou úplně mainstreamové (např. didaktické, pro nejmenší…).
 • Momentálně se mi zdají články dlouhé tak akorát, aby zaujaly a neodradily. Moc bych to neprodlužovala, ale určitě by nebylo špatné se občas zaměřit třeba na srovnání podobných her nebo reprintů s původními verzemi. Či nějaký článek/seriál z historie moderních deskovek? 🙂
 • Spíše uvítám více kratších článků, než méně delších, přeci jen není při pracovním procesu čas na delší čtení v kuse. Případně to rozdělit a dělat krátce představení hry a dlouze recenzi, v podstatě to už tak děláte, takže nemám co vytknout.

Soutěžní otázky a odpovědi ke SMART hře Tři malá prasátka:

1. Co všechno podle vydavatele hra u dětí rozvíjí? – Hra rozvíjí logické myšlení, prostorovou představivost, koncentraci a plánování.

2. Kolik herních dílků hra obsahuje? – Obsahuje 3 herní dílky, dále pak figurky a herní desku.

3. Na následující fotce jsou čtyři herní komponenty ze čtyř různých her. K jakým hrám patří?

Kviz-MindOK-unor-2016
A) Summoner Wars: Mistrovská sada, B) Ztracené dědictví: Hvězdný koráb, C) Through the Ages: Nový příběh civilizace, D) Krycí jména

4. Máte rádi hry pro jednoho hráče? Případně solitérní verze větších her? Které byste doporučili? – Celkově jste se shodli na tom, že nejlepší jsou hry rodinném kruhu nebo s přáteli, společné hraní preferujete. Když ale herní partneři nejsou, využijete i možnost sólové hry. Zde je několik příkladů:

 •  IQ Puzzle, Safari: Schovej a najdi, Titanic, Žravé příšerky, IQ Box, Princ a drak, Cestou necestou, Tučňáci na ledu, Chytré autíčko, Antivirus, Angry Birds: Utok, Vikingové, 3 náklaďáky, Anakonda, Zámecké schody, Gravity Maze
 • Temné znamení, Settlers: Zrod impéria, Archipelago, Lewis & Clark, Panovník, Agricola, Záchranáři
 • Pán prstenů: Karetní hra

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář