Hrajeme.cz
Herní akce

Za týden začíná Deskohraní 2017 – festival deskových her, přijďte si zahrát

Již 17. ročník Deskohraní – mezinárodního festivalu her začíná v sobotu 14. října v Tyršově domě na pražském Újezdě. Potrvá do neděle 22. října. Tentokrát se tedy koná v týdnu před veletrhem SPIEL v německém Essenu. Můžete přijít kdykoliv mezi 9 a 22 hodinou a hrát vybranou hru z bohaté Ludotéky, s výběrem hry vám pomohou a pravidla vysvětlí zkušení hermani.

Deskohraní je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Těšit se můžete na program pro děti i dospělé, pro hráče i veřejnost, mistrovské turnaje i začátečnické soutěže.

Ludotéka.

Turnaje

Na Deskohraní se již tradičně koná celá řada turnajů. Na některé bylo nezbytné se kvalifikovat, ale většina je otevřená všem zájemcům. Můžete se na ně přihlásit na webových stránkách festivalu. Turnaje se budou konat například ve hrách: Kingdomino, Ostrov Skye, Kanagawa, K2, Machi Koro, Red7, Diamant, Cortex, 7 divů světa, Ticket to Ride, Vládce Tokia.

Proběhnou zde například mistrovství republiky ve hrách: Agricola, Carcassonne, Dominion, Osadníci z Katanu, Pandemic Survival.

V sobotu 14. října se koná Čtyřpohár – již 14. mistrovství republiky v deskových hrách družstev. Letos probíhá ve hrách: Puerto Rico (nová edice), Great Western Trail, Ostrov Skye, Lorenzo il Magnifico.

Dětská ludotéka

V Dětské ludotéce se děti i rodiny s dětmi mohou těšit na hry určené právě pro ně i na jednoduché turnájky, hlavolamové hry. Bude zde i odpočinková zóna s možností malovat si a pohrát si i s jinými hračkami než jen s hrami. Rodiče jistě potěší možnost, nechat si zde děti pohlídat.

Rychlokurzy a prezentace ker

V připravených rychlokurzech se můžete hru nejen naučit, ale i si ji vyzkoušet. Zkušený hráč vám také představí fígle, triky a hlubší pohled do hry. Rychlokurzy jsou určeny jak pro ty, kteří už hru celkem znají, tak těm, kdo se s ní chtějí seznámit.

  • Připraveny jsou rychlokurzy například těchto her: Scythe, Mars: Teraformace, Empatia, IceCool, Ostrov Skye, Krysí válka.
  • Prezentovat své novinky budou: Albi, MindOK, REXhry.

 

Základní informace:

Deskohraní-logo-náhledKDY: 14.–22. října 2017, každý den od 9 do 22 hodin, v pátek 20. 10. od 15 hodin, v neděli 22. 10. do 17 hodin

KDE: Praha, Tyršův dům na Újezdě

KDO: festival je určen široké veřejnosti, hráčům, rodinám s dětmi, zájemcům o hry bez rozdílu věku či zkušenosti, není třeba se hlásit, přijďte a hrajte

VSTUPNÉ:

  • 70 Kč/den nebo 300 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – dospělý
  • 50 Kč/den nebo 200 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – zvýhodněné vstupné (studenti, důchodci, ZTP, …)
  • 30 Kč/den nebo 120 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – děti do 15 let
  • v pondělí, úterý a středu je vstup ZDARMA

 

ODKAZPodrobnosti o programu a celém festivalu najdete na webu Deskohraní


Související odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář