Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Zapamatujte si, kde se vylíhne dinosaurus

Mezi novinkami od Piatniku je také pěkně provedená dětská paměťová hra Hello Dino. Je určena pro 2–4 hráče od 5 let. Zaujme vás svým provedením. Přináší pět vajíček s dinosaury, u nichž můžete sundat skořápku, a trojrozměrnou hrací desku rozdělenou na pět barevných částí a otočným kolem.

Vaším úkolem je šikovně přemisťovat malé dinosaury zavřené ve vajíčku a odhalit správného dinosaura na správném místě. Ze začátku nikdo neví, kde se který dinosaurus nachází. Musíte je postupně odhalovat a zapamatovat si je. Není to úplně jednoduché, protože vajíčka během hry mění místa.

Hra má jednoduchá pravidla. Kdo je na tahu, hodí kostkou, která určí barvu nebo zda se má otočit kolem. Pokud padne barva, může hráč přemístit libovolné vejce na místo odpovídající barvy, nebo vezme vajíčko, které leží na dané barvě, nebo jen odhalí vajíčko na barvě určené kostkou. Učiní tak i prvním a druhém případě. Pokud je ve vajíčku dinosaurus stejné barvy, jakou má pole, na kterém leží, získá jeho žeton. Kdo jako první nasbírá žeton od každé barvy, zvítězí.

Hello Dino je pěkně provedená dětská hra rozvíjející paměť.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář