Hrajeme.cz
Chystá se

Zažít studenou válku s vtipem můžete ve hře Cowboys and Commies

Na Kickstarteru můžete podpořit další český projekt – satirickou karetní hru Cowboys and Commies, která si nevybíravě utahuje z postav a událostí studené války. Stojí za ní designéři z týmu Mutual Distraction, kteří mají za sebou například deskovou hru Opráski Sčeskí Historje. Hra je určena pro 2–4 hráče. Hra vyjde v angličtině, obdržíte ale česká pravidla. Čas máte do 12. prosince.

​Historii jsme se v naší tvorbě věnovali už během naši práce na Attentatu 1942, tentokrát jsme chtěli vytvořit hru, která je odlehčená a pobaví jak hráče karetních her, tak fanoušky historie.

Lukáš Kolek, jeden z designérů hry

Na hře spolupracují čeští herní vývojáři Lukáše Kolka, Ondřeje Pašky a Davida Vávry, a také kanadský ilustrátor Steve Meyers a americký animátor Christopher Chirico. Hra obsahuje ručně kreslené karikatury 32 světových lídrů.

V každém kole hráči pomocí karet lídrů a jejich schopností bojují o historickou událost. Klíčem je nejen postavit nejsilnější partu lídrů na stole, ale také blafovat a snažit se sestavit jadernou bombu k odstrašení nebo odstranění protivníků. Zvítězí ten, kdo získá druhou kartu události.

Odkazy:


Délka videa: 1:50 min. (je v angličtině)

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář