Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Co skrývala tajemná zásilka? Novou párty hru Číslo

Nedávno k nám do redakce dorazila tajemná zásilka, s jejímž obsahem vám dnes konečně můžeme seznámit. Je to nová párty hra Číslo od REPOS Production, kterou u nás bude distribuovat Blackfire. Repos má celou řadu originálních a zábavných párty her, například Koncept, Jedním slovem, Maškaráda. Uvidíme, jak se podařila chystaná novinka. Zahrajete si ji ve 3–5 hráčích od 8 let. A je to rychlá hra, jedna partie vám zabere okolo 15 minut. V obchodech ji najdete od 5. května. Již nyní ji ale dostanete ve speciálkách TLAMA games, Planeta her a iHrySko.

Menší krabička obsahuje oboustranné hráčské desky a číselné destičky, na které budete zaznamenávat a zatrhávat pomocí za sucha stíratelných popisovačů. Pro každého hráče je připravena jedna sada. Desky jsou ze silného kartonu, takže by vám měly vydržet i při častějším hraní.

Obrázek: Herní materiál

Jak se hraje

Celá hra se točí okolo čísel, blafování a odhadování ostatních hráčů. Přestože se jedná o velmi jednoduchou a rychlou hru, dokáže vám i pěkně zamotat hlavu, když se budete snažit vybrat správné číslo. Hraje se na dvě kola po pěti tazích. Součet bodového zisku v obou kolech určí vítěze.

V každém  tahu si nejprve tajně zvolíte číslo o třech číslicích v rozmezí 000 až 999. Zapíšete si ho na svou číselnou destičku. Přitom můžete použít jen číslice, které ještě nemáte zaškrtnuté na své hráčské desce. Postupně se tak váš výběr zužuje. Zároveň máte přehled o tom, jaké číslice mají ještě k dispozici ostatní hráči. Proč je to důležité? Snažíte se totiž zvolit své číslo tak, aby jeho první číslice byla co nejvyšší, ale zároveň prošlo kontrolou. Vaše číslo bude schváleno, pokud nesdílí žádnou číslici s žádným nižším číslem (stejná čísla se nevyřazují).

Dostanete body jen v případě, že vaše číslo bylo schváleno. Pak si zapíšete hodnotu první číslice. A navíc bonus, pokud bylo vaše číslo v daném kole nejvyšší. Budete volit raději nižší čísla za méně bodů, ale vyšší šanci, že projdou? Nebo to risknete a zvolíte vyšší číslo? To je, oč tu běží. Číslice z použitého čísla si na své desce přeškrtnete a v dalších tazích je již nemůžete použít.

Shrnutí

Na první pohled je hra Číslo malou hrou, kterou si ale budete moci užít při hraní v rodině, s příležitostnými  i náročnějšími hráči. Každá partie bude jiná, protože ji budou ovlivňovat především hráči sami. Dobře se vám bude hodit i na cesty.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář