Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Deja vu je postřehovka, která prověří paměť

Mezi letošními novinkami najdete také menší hru od Piatniku, která nese název Deja vu. Krabička ukrývá žetony nejrůznějších předmětů a velké karty. Zahrajete si ji ve 2–6 hráčích od 8 let. Jedna partie vám zabere do 15 minut.

Hrát budete celkem 3 kola. V každém nasbíráte nějaké body, nebo vyjdete s prázdnou. Záleží na tom, jak budete úspěšní, a zda neuděláte chybu. Balíček karet položíte doprostřed stolu a okolo rozložíte žetony předmětů. Pak se střídáte v otáčení karet. Pokud si myslíte, že se některý obrázek objevil podruhé, rychle si k sobě vezmete příslušní předmět. Kolo končí po otočení poslední karty. Na to, že jste vzali nesprávný předmět, se přijde v okamžiku, když se jeho obrázek znovu objeví na kartě a někdo jiný ho nemůže vzít, protože leží před některým hráčem. Tento hráč v tomto kole nezíská žádné body.

Hra je rychlá, svižná a vyžaduje plné soustředění. Nejlépe si zahraje skupinka dětí, ale užijete si ji i v rodinném kruhu. Žetony předmětů jsou velké a graficky krásně zpracované. Hodí se i na cesty a pro chvíle, kdy máte jen pár minut.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář