Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Dragoonies a King John, dvě postřehovky od Piatniku

Dnes se ještě vrátíme ke dvěma postřehovým hrám, které loni vydal Piatnik. Obě jsou pro 2–4 hráče od 6 let s herní dobou do 15, resp. 25 minut, a mají stejně velkou krabici. První z nich se jmenuje King John a zavede vás na královský dvůr mezi urozené dvořany a rytíře. Druhá má název Dragoonies a budete v ní usilovat o dračí tolary. V obou hráči uplatní pohotovost a rychlost reakce, trochu počítání a postřehu. Komponenty jsou bez textu. Hodí se tedy pro rodinné hraní s dětmi mladšího školního věku.

Ve hře King John vám speciální kostka určí, co budete sledovat na třech vyložených kartách. Všichni hráči současně se například snaží napočítat, kolikrát se na nich nachází konkrétní postava, nebo postavu, která je na obrázcích nejvícekrát či nejméněkrát. V některých případech je i více správných řešení, všechna budou odměněna. Hru vyhraje ten, kdo jako první nasbírá pět erbů s královskou korunkou.

Ve hře Dragoonies hledáte na odkrytých kartách znaky, které se vyskytují nejčastěji. Když ho najdete, položíte na svého draka na příslušnou destičku. Může se jednat například o barvu draka, počet dračích rohů či předmětů, apod. Za správně položeného draka obdržíte dračí tolar, za špatně umístěného o tolar přijdete. Zvítězí hráč, který nasbírá sedm dračích tolarů.

Jak vidíte, jedná se o podobné hry, takže si můžete vybrat podle toho, které téma či grafické zpracování vám bude sympatičtější. Jedná se o jednoduché a rychlé hry. Především školáci si v nich výborně procvičí počítání, postřeh a rychlost reakce, a přitom je ani nenapadne, že se učí.


Dragoonies a King John v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář