Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Evropa hrou prověří vaše znalosti zeměpisu

Pokud byste si chtěli procvičit evropský zeměpis, ať už sami nebo s vašimi dětmi, pak máte k dispozici jednoduchou kvízovou hru nazvanou Evropa hrou. Určena je pro 2–5 hráčů od 12 let (hraní ale můžete přizpůsobit i mladším dětem tím, že jim budete vybírat jednodušší otázky). Cílem hry je projet mapu Evropy a přitom nasbírat co nejvíce bodů, které získáte za správné odpovědi a splněné úkoly. Hra obsahuje na 580 otázek a úkolů. Evropa hrou tak patří do skupiny her, jako je Česko: otázky a odpovědi. Díky tomu, že se hra zaměřuje na Evropu a nejrůznější kulturní a zeměpisné zajímavosti, vám bude její téma blízké.

Evropa-hrou-box2-náhledPrincip hry je jednoduchý. Pohybujete se po mapě Evropy, zpočátku po dálniční síti, ale na vybraných místech můžete využít i leteckou dopravu. Když vstoupíte do nového města, váš spoluhráč vám přečte otázku z karty. Za správnou odpověď kartu města získáte,  a tím i jeden nebo dva body. Také to znamená, že další hráč, který do města dorazí, má smůlu. Navíc můžete využít leteckou dopravu, ve městě ale musí být letiště. Pokud je odpověď chybná, karta města se vrací, a další hráči mají šanci ji získat.

Trasu si každý určuje sám. Během hry ale musíte navštívit čtyři nalosovaná místa. Hra končí v okamžiku, kdy se to někomu podaří (je za to bodový bonus). Pak už se jen spočítají body za získané karty a navštívená cílová města. Hráč s největším počtem bodů, zvítězí.

Hra má kvalitní herní desku s tvrdého kartonu, takže se vám mapa Evropy nebude vlnit. Kartičky měst jsou sice řezané, ale mají kvalitní povrchovou úpravu, takže něco vydrží. Na kartičkách jsou pro ilustraci typické památky, zvyky, přírodní zvláštnosti, osobnosti či tradice charakterizující daný stát.

Evropu hrou si dobře zahrajete v rodině i s přáteli. Prověříte si vaše kulturně-zeměpisné znalosti Evropy, ale zaručeně se něco nového dozvíte nebo si to alespoň připomenete. Hravou formou učí znát mapu Evropy, takže se hodí i jako didaktická pomůcka například pro učitele.

Hru připravily Kateřina Loukotová a Martina Bubáková. Jedná se o původní českou hru.

 

Rozhovor s autorkou hry Kateřinou Loukotovou

Co bylo impulsem k vytvoření hry?

Impulsem bylo to, že jsme chtěli pořádně poznat mapu Evropy a jednotlivé státy, jejich zvyky. Proto jsme chtěli vytvořit didaktickou pomůcku nejen pro děti, díky které by poznali všechny státy Evropy. Vzhledem k tomu, že si rády hrajeme, vznikla Evropa hrou.

Komu je hra především určena a komu ji doporučujete?

Hra je určená pro každého, kdo si rád hraje, primárně tedy pro rodiny s dětmi. Evropa hrou byla vymyšlena tak, aby jí mohl hrát jak rodič, tak i dítě (doporučený věk je od 12 let, nicméně se hra testovala i s desetiletým dítětem a za pomoci rodičů hru také zvládlo). Z tohoto důvodu jsou některé otázky opravdu jednoduché, některé naopak těžké, na některé otázky lze najít odpověď na mapě, nebo díky mapě je možné některé odpovědi logicky odvodit.

Kde je možné hru zakoupit? 

Hru je možné zakoupit na stránkách www.vseprolidi.cz nebo na www.evropahrou.cz. Na dalších distribučních místech v současné době pracujeme.

 

V katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář