Hrajeme.cz
Chystá se

Hra 18Lilliput je na Kickstarteru také v češtině, můžete ji podpořit

Na Kickstarteru dnes odstartovala kampaň na karetní hru 18Lilliput. Je to vláčková hra vycházející z série 18XX, bude však trvat výrazně kratší dobu. Na kampani se podílí české vydavatelství Fox in the Box, takže můžete podpořit rovnou hru v češtině.  Čas máte do 25. června.

Autorem hry je Leonhard „Lonny“ Orgler, který stojí například za v loňském roce vydanou hrou 18CZ: Počátky železnice v Českých zemích. Jeho nová hra je určena pro 2–4 hráče a zachovává herní zážitek větších herních sourozenců. Díky pěkné grafice a kratší herní době zaujme i nováčky série 18XX, ale i zkušenější hráče.

Na začátku hry si každý hráč vybere postavu, za kterou chce hrát. Poskytne mu při hře speciální schopnosti. Dále získá počáteční společnost, od které obdrží certifikát na 50% akciový podíl, kartu zvolené společnosti, základní vlak a menší finanční obnos. Každý hráč si také zvolí své startovní město. Každé kolo si hráči volí akční kartu, která obsahuje dvě akce, ale využít mohou jen jednu z nich.

Během hry hráči budují tratě, pořizují lokomotivy, staví železniční stanice, prodávají a nakupují akcie. A především vydělávají peníze. Hra končí po osmi kolech. Zvítězí nejbohatší hráč (počítají se soukromé peníze i podíly).

Hra bude k dispozici také v němčině a angličtině. Více se dozvíte na Kickstarteru.

Odkaz:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář