Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Shadow Master je o hře stínů

Piatnik na podzim vydal také novou postřehovou hru s pozoruhodným konceptem. Vaším úkolem je na stínovém obrázku odhalit konkrétní předměty. Jejich stíny se navzájem překrývají. Vznikají tak tajuplné obrazce. Každý obrázek představuje novou výzvu. Hra Shadow Master je určena pro 3–6 hráčů od 8 let.

Mistrem stínů a vítězem hry se stane ten, kdo správně rozpozná stíny obrázků a jako první dosáhne cílového políčka na počítadle bodů. K dispozici máte karty stínů, na kterých je vyznačeno, jakou obrázkovou kartu v daném kole máte použít. Obrázková karta ukazuje devět obrázků, k nichž některé jsou ukryté na kartě stínů. Vaším úkolem je určit, které to jsou. Použijete k tomu tipovací kartu s barevnými body. Každý tipuje tajně, za svou zástěnou.

Kdo si myslí, že odhalil všechny skryté předměty, vezme si z hrací desky bonusový žeton nejvyšší hodnoty. Body získáváte za každý správně odhalený předmět, bonusové body jen v případě, že jste odhalili všechny předměty.

Některé předměty odhalíte na kartě stínů celkem snadno, jiné vám dají zabrat. Musíte se soustředit na podstatné znaky a tvary. Celkově se jedná o zajímavý koncept, který rozvíjí vizuální představivost a postřeh.

 

Shadow Master v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář