Hrajeme.cz
O hrách a hraní

Japonská strategická hra Shogi pro každého je na Kickstarteru

Šachy jistě znáte, ale co takhle Japonské šachy neboli Shogi? Je to tradiční strategická hra podobná klasickému šachu, která je určena pro 2 hráče. Zvládnou ji i děti od 6 let. Má své specifické rysy. Herní kameny je možné například povyšovat, takže se stanou silnějšími, a vyhozené neumírají, ale zajímají se. Takto získané kameny posléze využíváte jako vlastní. A prakticky žádná hra nekončí remízou.

shogi-hra-deskaNovou verzi hry Shogi můžete nyní získat na Kickstarteru nebo ji zde podpořit. Je to projekt, který umožní výrobu nových sad a jejich lepší dostupnosti u nás. Čas máte do 21. října 2016. Má standardní velikost kamenů, která bude pasovat na veškeré shogi šachovnice ve světě. Používá upravené značení „1-kanji a šipky“. Design šachovnice a krabičky prošel kompletní změnou a pravidla obsahuje v několika jazycích.

Jedním z důvodů, proč se Shogi moc nerozšířily mimo Japonsko, je značení kamenů. Upravená verze hry s doplněnými značkami přibližuje hru i pro hráče, kteří neznají japonské znaky. Je díky tomu přístupnější i pro začátečníky, a zároveň s ní mohou hrát i zkušení hráči. Využívá totiž jak japonské znaky, tak šipky.

Japonské slovo shogi (čteme šógi) znamená „hra generálů“ a je odvozeno od slova šógun, což je v překladu „nejvyšší vojenský velitel“.

shogi-na-kickstarteru

Odkazy:

Související články:

Shogi v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář