Hrajeme.cz
Nové hry

Jízdenky, prosím! Výhybka je logická hra pro jednoho hráče

Rodinná hra Ticket to Ride, v češtině vycházející pod názvem Jízdenky, prosím! získává nové varianty. Kromě USA a Evropy se můžete vypravit i do Asie, nově i do Londýna, New Yorku či San Francisca. Rodina těchto her se nyní rozrostla i o logickou hru Výhybky, která je určena pro jednoho hráče od 8 let. Pomocí až dvou lokomotiv v ní posouváte vagony po železničním depu podle zadání.

 

 

Ve hře je několik sad karet s rébusy, rozděleny jsou podle obtížnosti na: Začátečník, Zkušený, Pokročilý, Mistr. Poznáte je podle barvy. V horní části karty rébusu vidíte výchozí situaci, ve spodní části pak cílový stav. Na levém okraji karty pak najdete počet pohybů, které můžete použít k vyřešení. Když využijete minimum pohybů, stanete se Mistrem depa, pro splnění vám také stačí povolené maximum pohybů.

Když kartu otočíte, můžete si zkontrolovat své řešení. Depo je rozděleno do několika sekcí, podle nich poznáte, kde jste měli zastavit a v jakých krocích se pohybovat. Lokomotiva může vagony tlačit nebo je zapojit a táhnout. Počáteční úkoly jsou jednoduché. Naučíte se na nich pohybovat s lokomotivami a vagony. Další jsou těžší, už se při nich zapotíte. To je dobře, hra je díky tomu výzvou i pro starší hráče.

Celá hra je vyrobena kvalitně, a především kompaktně. Do šuplíčku uložíte všechny karty i lokomotivy s vagonky. Můžete ji proto vzít dětem i na cesty, vše bude dobře uloženo, takže nic neztratíte.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář