Hrajeme.cz
NezařazenéPředstavení hryPro náročné

Karetní hra Pán prstenů má pokračování Dvě věže

Nová edice živé karetní hry Pán prstenů získala po Společenství prstenu nové rozšíření Dvě věže. Sága společenstva prstenu tak může pokračovat díky novými scénářům. A vy tak můžete prožít jedinečná dobrodružství při putování Středozemí a můžete se do nich přímo zapojit. Hrát můžete v 1–4 hráčích od 12 let.

Pán prstenů je kooperativní karetní hra, ve které si každý hráč před hrou připraví balíček karet a hrdiny, s nimiž se vydá na dobrodružnou cestu. Čekají vás společné úkoly při procházení různých lokací daných scénářem, ale také boj s nepřáteli. Dobře připravený balíček je tak základem úspěchu.

Rozšíření přináší klíčové události, s nimiž jste se mohli setkat v knize Pán prstenů: Dvě věže. Rozšíření do hry opět vnáší specifická pravidla, která použijete při hraní jednotlivých scénářů. K dispozici jich je opět šest. Většinu karet z rozšíření můžete hrát se všemi scénáři karetní hry Pán prstenů. Jsou zde ale i výjimky, karty určené výhradně pro hraní scénářů z rozšíření Dvě věže.

Rozšíření obsahuje dvě nové verze hrdinů Aragorna a Froda, kteří patří do sféry Společenstva. Poznáte je podle symbolu prstenu. Ve hře může být vždy jen jeden hrdiny z této sféry. Tento hrdina získá během fáze zdrojů jeden zdroj a zdroj z jeho zásoby můžete použít k zaplacení za neutrální karty.

Obrázek: Herní materiál

Aragorn a Frodo jsou důležité postavy příběhu, takže i v rozšíření hraje klíčovou roli. Aragorn se nezapočítává do limitu hrdinů, můžete proto mít až čtyři hrdiny. Jeho kartu má vždy pod kontrolou první hráč. Hráči prohrávají, pokud Aragorn opustí hru. Frodo je zas jediným hrdinou, který má vlastnost Ten, který nese prsten. Připojíte proto k němu v několika scénářích novou kartu Jeden prsten, je to karta cíle.

Ačkoliv je hra s rozšířením koncipovaná jako kampaň, můžete zahrát scénáře i jako samostatná dobrodružství.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář