Hrajeme.cz
Kluby a herny

Klub Mephit se představuje

Dnes vám představíme pražský klub Mephit, který najdete na Smíchově. Setkávají se zde hráči různých herních žánrů od wargame, rpg po moderní i klasické deskové hry.

Možná už klub deskových her či hernu máte a chtěli byste přizvat další zájemce. Neváhejte a napište nám. Přehled herních klubů a heren pak najdete v Poradně na stránce Kde hrát – herní kluby.


Kdo jsme

Mephit-logoHerní klub Mephit je otevřený pro všechny hravé lidi – velké i malé, zaměstnané i studenty. Všichni zde najdete prostor a podporu pro svůj koníček. Najdete ho na Arbesově náměstí, jen jednu zastávku tramvají od metra Anděl.

Přijďte a vyzkoušejte jednu z desítek her, které jsou v klubu k zapůjčení. Nebo si přineste vlastní hry a najděte tu spoluhráče. Přihlaste se na některý z mnoha pořádaných turnajů. Možnosti našeho klubu jsou velké a s vřelostí vás v Mephitu přivítáme.

Jak to začalo

Mephit-wargameKlub Mephit založila v roce 2011 skupina hráčů deskových a karetních her. Naším cílem od začátku bylo vybudovat místo přátelské všem druhům her, od klasických po moderní. Jsme nadšenci do deskovek, kartiček i figurek a máme také rádi herní trička, plyšáky, beletrii, jezdíme na hráčské srazy a diskutujeme o hrách na fórech. Snažíme se v návštěvnících klubu budit podobný zápal pro vše, co je s hrami spojené.

Pro koho klub je

Jedním slovem pro každého. Přijít mohou rodiče s dětmi, studenti i pracující. Vstřícná obsluha se vás ujme, nabídne některou z her k zapůjčení, vysvětlí, nebo dokonce si ji s vámi i zahraje, pokud budete mít málo spoluhráčů. Také si můžete být jistí, že v Mephitu budete vítáni i s jinými typy her než deskovky – hraje se tu figurkový wargaming, sběratelské karetní hry i RPG hry.

Obsluha klubu ovládá anglický jazyk. Vstup i půjčování her je zdarma.

Jaké akce pořádáme

Mephit-Ticket-to-RideKaždý den v týdnu je pravidelné hraní různých her. V pondělí je to například Netrunner, ve středu Flames of War a pátky jsou tradičně ve znamení Magic the Gathering. Soboty a neděle jsou pak vyhrazeny různým turnajům, otevřená hraní RPG a wargamingové megabitvy. Podívejte se do programu klubu.

Nemějte obavy, pokud ani jednu z uvedených her nehrajete. Přijít můžete i tak. Místo se pro vás najde, případně si ho můžete dopředu zarezervovat a uspořádat si třeba svůj vlastní turnaj, otestovat vlastní hru nebo ji předvést veřejnosti.

Zajímavosti

Největší výhodou klubu je jeho otvírací doba, která se snaží vyjít vstříc všem typům hráčů a příznivců her. Otevřeno je každý den v týdnu od 10 do 22 hodin. Klub je financován z prodeje her přímo na místě a e-shopu www.mephit.cz. Za vstup se neplatí ani zde není povinný nákup či konzumace čehokoli. Zájemci mohou využít wi-fi připojení či si zakoupit studené občerstvení.

Pokud hledáte spoluhráče na deskovky či RPG, napíšete svůj kontakt na nástěnku. Dále klub spolupracuje například s Mensou ČR, Městskou knihovnou v Praze, Deskofobií i školami, kde se snaží deskové hry propagovat. Náš stánek potkáte i na rozličných akcích včetně mimopražských.

Mephit-doorZákladní informace

 

Představení klubu Mephit připravila Martina Magdová.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář