Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Mombasa je hra pro náročné hráče, která vás zavede obchodovat do Afriky

Na první pohled vás Mombasa zaujmout nemusí, obsahuje herní plán se stylizovanou mapou Afriky, spoustu kartiček a žetonů. Je to však příklad hry, kterou doceníte, až když si ji pořádně zahrajete. Musím ale hned na začátku upozornit na to, že se jedná o komplexní hru, která je určena náročným hráčům. České vydání této hry pro 2–4 hráče, kterou připravilo Albi, bylo dobrou zprávou konce listopadu.

Mombasa je obchodní strategie, která je zasazena do Afriky v době kolonialismu. Toto období tvoří tematické pozadí, není cílem hry ho nereflektovat. Ve hře budete získávat akcie obchodních společností, které sídlí v několika afrických městech a rozšiřovat obchodní stanice po celém kontinentu, aby rostla jejich hodnota. Není tedy překvapením, že ve hře zvítězí ten, kdo bude mít na konci hry nejvíce peněz.

V jedné partii odehrajete celkem sedm kol a každé kolo se skládá ze tří fází. V první fázi všichni současně tajně plánují, připravují si karty pro akce. K dispozici mají tři místa. Umístění karet má svůj význam, protože po skončení kola se přesouvají na odkládací balíčky. Zpět si hráči berou pro následující kolo pouze karty z jednoho balíčku. Ve druhé fázi pak střídavě provádějí akce. Typ akce závisí na použité kartě: zboží, expanze, účetního, obchodníka s diamanty. Další možností je obsazení bonusového políčka. Navíc si hráči mohou během kola vybrat dvě z bonusových akcí. Různé výhody jim také poskytují společnosti, jejichž akcie si pořídili.

Mombasa je propracovaná strategická hra s řadou možností, která zaujme především ty hráče, kteří mají rádi ekonomické hry. O kvalitě hry vypovídá i řada hráčských ocenění, například Deutscher SpielePreise 2016, International Gamers Award 2016.

Ukázka krabice – Essen 2015.Herní deska – Essen 2015.Hráčská deska – Essen 2015.

Související články:

Mombasa v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář