Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Nové Kingdomino: Lovci mamutů vám nabízí tři různé herní režimy

Kingdomino je zdařilá a úspěšná rodinná hra. Není tedy divu, že se po Queendominu, Dragominu a rozšíření Věk obrů přichází nová varianta Lovci mamutů. Rozvíjíte v ní svůj pravěký kmen tím, že do nejrůznějších obydlených oblastí přinášíte životodárný oheň. Sbíráte také přírodní zdroje, abyste do svého kmene přilákali schopné pralidi a osídlili nejlepší území. Hra Kingdomino: Lovci mamutů je určena pro 2–4 hráče od 8 let.

 

 

Hra nabízí hned tři různé režimy, tedy hned tři svébytné varianty. První se jmenuje Průzkumná hra, je nejbližší původní hře Kingdomino. Druhá je Hra o totemy, do první přináší nové prvky – přírodní prvky. Třetí se jmenuje Hra s kmenem. Zatímco v Queendominu jste stavěli budovy, zde přivádíte pralidi do své krajiny.

 

Herní materiál.

Pokud jste již Kingdomino hráli, bude pro vás seznámení s Lovci mamutů snadné a rychlé. Základní pravidla se nemění. Pomocí dominových dílků vytváříte krajinu o velikosti 5 x 5 dílků (ve 3 a 4 hráčích). Snažíte se ji vytvořit tak, abyste získali co nejvíce bodů. V této variantě vynásobíte počet dílků souvislé oblasti počtem plamínků, které jsou na dílcích krajiny nebo na žetonech lávy. To je nový prvek, který hru obměňuje. Umožňuje vám ovlivnit, jaké oblasti budete moci bodovat. Na dílcích krajiny jsou totiž nově vulkány, které chrlí lávu. Můžete je umístit na krajinu bez plamínků do vzdálenosti 1, 2 nebo 3 dílky podle velikosti vulkánu. Velmi pěkně to funguje.

Hra o totemy je režim, který hrajete stejně jako Průzkumnou hru. Navíc budete sbírat zdroje. Ve hře jsou čtyři: mamuti na prérii, ryby v jezerech, houby v džungli a pazourky na skalisku. Na dominových dílcích krajiny jsou vyobrazeny ikony, na které je umístíte při odkrytí. Pokud na políčku umístíte plamínek lávy, zde položený zdroj musíte odhodit. Na konci získáte za všechny zdroje po bodu a navíc body za bonusové kartičky (obdrží je ten, kdo má nejvíc žetonů daného zdroje.

Třetí režim Hra s kmenem vám umožní zabydlet území pralidmi. Hraje se podle pravidel Hry o totemy s několika úpravami. Nebudete potřebovat bonusové destičky totemů, připravíte si ale desku jeskyně a destičky pralidí, z nichž vytvoříte nabídku. Za dva různé zdroje si budete moci vzít jednu ze 4 destiček pralidí z nabídky, nebo zaplatíte čtyři různé zdroje a vyberete si kteroukoliv destičku pralidí z dobíracího sloupečku. Umístíte ji na volné políčko ve své krajině (bez plamínků, zdrojů, apod.). Pralidé vám na konci hry přinesou body navíc podle svých schopností, například lovec přináší 3 body za každý žeton mamuta na sousedních políčkách. U válečníků záleží na velikosti celé skupiny (leží vedle sebe) – počet členů vynásobíte součtem jejich síly.

Kingdomino: Lovci mamutů jsou příjemnou rodinnou hrou. Díky různým režimům vlastně obsahuje tři hry v jedné. Původní hru pěkně rozvíjí a graficky je opět kvalitně a vtipně připravená. Pokud se vám Kingdomino líbilo, pak si tuto novinku nenechte ujít.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář