Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

V Kingdominu začíná Věk obrů

Čerstvou novinkou je rozšíření Věk obrů k úspěšné hře Kingdomino, která v loňském roce získala německou cenu Spiel des Jahres a na podzim 2016 ocenění Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Pokud jste si tuto rodinnou hru oblíbili, pak nad pořízením rozšíření neváhejte. Přináší několik prvků, které hru pěkně obohacují, přitom ji nekomplikují. Budete si také moci zahrát v pěti hráčích. Krabička navíc obsahuje praktický zásobník na dílky. České vydání připravil MindOK.

Věk obrů rozšiřuje primárně hru Kingdomino, ale nic vám nebrání, a vlastně se to přímo nabízí, abyste si ho zahráli i s hrou Queendomino. A pokud vám to bude málo, můžete spojit všechno dohromady. Hra tak získá další rozměr, který ocení především ti hráči, kteří rádi experimentují. Nejprve ale doporučuji vyzkoušejte první variantu.

Vraťme se zpět k samotnému rozšíření. Jeho legenda je jednoduchá. Z hor se ženou obři, kteří chtějí mít také podíl v nově vznikajících královstvích. Základní pravidla se nemění. Nabídku však bude vždy tvořit pět dílků (a neobsazené v menším počtu hráčů odložíte). S dílkem s písmeny přichází do hry obři, v nabídce mají vždy hodnotu, jako by byla nižší než jedna. Kdo si takový dílek přikládá do svého království, musí si vzít figurku obra a překrýt s ní jednu korunku kdekoliv ve svém království (je-li tam i na konci hry, korunka se nezapočítá).

Obra se můžete zbavit pomocí dílku se stopami. Když si ho vezmete, pošlete jednoho svého obra k jinému hráči. Díky tomu získává hra interaktivní prvek. Prostě někomu můžete zaškodit.

V základní hře jste se mohli dohodnout na bonusovém bodování, například za hrad uprostřed království nebo za úplné království bez odhozeného dílku. Takových úkolů je nyní ve hře 17. Vy si na začátku hry vylosujete dva z těchto dílků, a ty určí bonusové bodování. Hru to pěkně zpestří, takže každá partie bude trochu jiná. Získáte body navíc například za každý dílek určité krajiny, která se dotýká hradu, nebo za každé tři dílky s korunkou, které tvoří řadu.

 


Související články:

Kingdomino a Queendomino v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář