Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Novinky od MindOKu: Orion, Pulsar, Zima mrtvých

V tomto předvánočním čase MindOK přinesl hned několik očekávaných her. Nechybí mezi nimi Master of Orion: Desková hra, která vznikla podle legendární počítačové hry. Dále jsme se dočkali reprintu atmosferické kooperativní hry Zima mrtvých, a především vydání samostatně hratelného rozšíření Zima mrtvých: Dlouhá noc. Třetí hrou v pořadí je strategie Pulsar 2849 od Vladimíra Suchého, která měla premiéru letos v Essenu a byla zde hlavní hrou CGE. Všechny tyto hry tak mají šanci na to, stát se krásným vánočním dárkem.


Master of Orion: Desková hra

Tato karetní hra vás zavede do světa známé počítačové hry. Jedná se však o samostatnou hru, ne o převedení předlohy do podoby stolní hry. Přesto ve hře zažijete střet různých civilizací. Každý hráč představuje hlavu jedné z mnoha civilizací a snaží se o její rozkvět a prosperitu. Můžete si vybrat ze šesti civilizací nebo hrát za lidi. Pro první hru pravidla doporučují, aby všichni hráli za lidi, budou tak mít stejné výchozí podmínky. V dalších partiích si pak vyberete různé civilizace s různými speciálními vlastnostmi. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let. Herní doba se pohybuje okolo jedné hodiny.

Během hry vykládáte karty a využíváte je k získávání potřebných zdrojů a jejich dalších efektů. Každé kolo má tři fáze. V první fázi získáváte zdroje a určujete stupeň mobilizace. Na něm závisí, kolik akcí budete moci provádět ve druhé fázi hry. Hráči se v provádění akcí střídají, každý vždy zvolí jednu. Jednou z možných akcí je i útok na jiného hráče. Napadený přijde o loajalitu a útočník získá 2 vítězné body. Hra má tedy i přímý interaktivní prvek. Ve třetí fázi se kontrolují podmínky konce hry. Zvítězí hráč s největším počtem vítězných bodů. Kromě bodů získaných během hry se započítá i stav loajality a body na vyložených kartách.

Pulsar 2849

Také Pulsar vás zavede do budoucnosti, kdy lidstvo pomocí průzkumných lodí objevuje tajemství galaxie a snaží se vytěžit a zužitkovat bohatství pulsarů. Každý hráč ovládá jednu korporaci. Hra je určena pro 2–4 hráče od 14 let. Jedná se o strategickou hrou, která vám poskytuje řadu možností využití obchodním příležitostí a splnění vašich cílů.

Hra trvá celkem 8 kol a každé se skládá ze tří fází: 1. fáze kostek, 2. akční fáze, 3. produkční fáze. Fáze kostek přináší unikátní mechanismus. První hráč hodí všemi kostkami (podle počtu hráčů) a umístí je podle hodnoty na odpovídající pole plánu. Nato si hráči postupně vyberou 2 kostky. V akční fázi je vyberou na akce. Důležitá je přitom hodnota zvolené kostky, protože každá akce ve hře vyžaduje kostku určité hodnoty. S pomocí kostek můžete cestovat po galaxii, přivlastňovat si pulsary nebo vylepšovat svoji technologickou úroveň. Body získáváte za různé činnosti a výsledky během akční fáze, další v produkční fázi a nakonec i při závěrečném vyhodnocení. Součet rozhodne o vítězi.

Zima mrtvých: Dlouhá noc

Dlouhá noc volně navazuje na kooperativní hru Zima mrtvých. Můžete si ji zahrát samostatně, obsahuje vše potřebné. Pokud již vlastníte Zimu mrtvých: Cesty osudu, poslouží vám také jako rozšíření. Původní hra nyní vyšla také v dotisku, takže je znovu dostupná.

Ve hře Zima mrtvých se snažíte přežít krutou zimu ve světě po velké katastrofě, který je plný zombií. Musíte spolupracovat, abyste dokázali řešit krizové situace ve vaší kolonii posledních přeživších, zajistili dostatek potravin a nezbytného materiálu. To jsou cíle všech. Navíc má každý také své osobní cíle.

S Dlouhou nocí získáte nové lokace, postavy a předměty, které obohatí hru. Především ale přináší děsivé hrůzy, které jsou produktem továrny Raxxon, a pozor si musíte dávat i na nebezpečné bandity. Jedná se o jednotlivé moduly, které můžete zařadit do hry a libovolně je kombinovat. Vylepšení umožňují stavět věci, které pomohou zlepšit životní úroveň kolonie. Bandité jsou živí lidé mimo kolonii, ne zombie, kteří vás ohrožují v lokacích. Raxxon představuje novou lokaci se zvláštními pravidly. Těšit se můžete na nejrůznější mutanty. V pravidlech navíc najdete dva speciální scénáře.


Související odkazy:

Master of Orion, Pulsar 2849 a Zima mrtvých: Dlouhá noc v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář