Hrajeme.cz
O hrách a hraníPro náročné

Podpořte novou Euthii, Kickstarter začíná 5. května

V úterý 5. května v 18 hodin startuje kickstarterová kampaň na podporu hry Euthie: Torment of Resurrection od Tadeáše Spousty a Markéty Bláhové. Všichni, kdo hru podpoří v prvních 24 hodinách, navíc obdrží jako dárek figurku grifona. Jedná se o nástupce hry Legendy země Euthie. Tato nová edice prošla dvouletým vývojem a pečlivým testováním, a je to na ní znát. Na Kickstarteru získáte plně lokalizovanou českou verzi a uhradíte jen minimální poštovné.

Základ hry a vše, co bylo na původní hře sympatické, zůstalo. Euthia je desková hra na hrdiny ve fantasy světe Euthia, kterou sužují draci. V roli hrdinů se pohybují po mapě, která je složena z hexových dílků, které postupně odkrýváte. Můžete představovat lovkyni, válečníka, kouzelníka, čarodějku. Váš hrdina se během hry vyvíjí, učí se novým dovednostem, získávají lepší vybavení. Potřebujete ale také peníze, ty můžete získat, když porazíte příšery, nebo je můžete získat například v dolech. Hráči ji přirovnávají k počítačové hře Might and Mystic. Autor hry neskrývá, že se v počítačových hrách inspiroval.

Euthia je epická hra. Využívá nově scénáře, které jí dodají na variabilitě a také umožní různou délku a obtížnost. Tím bude přístupnější pro první hraní i zajímavá pro zkušené hráče. Pokud byste si ji chtěli vyzkoušet, na Tabletopii máte možnost zahrát celý první scénář, je celý k dispozici zdarma.

Kromě scénářů doznala hra řadu dalších úprav, které vylepšují zážitek ze hry. Soupeře například představuje náhodně vybraný jiný hráč. Atmosféru podpoří i vylepšená grafika. Kromě základní hry si můžete pořídit i sadu figurek, které vypadají opravdu nádherně. K vlastní hře je nezbytně nepotřebujete. Upraveny byly schopnosti hrdinů. Když dosáhnete určité úrovně reputace, zvolíte si ze dvou možností novou schopnost. Druhou již nezískáte. Pokaždé tak můžete mít jedinečného hrdinu. Již nemusíte bojovat s elementály. Ti vám naopak poskytnou vzácné ingredience s mocnými efekty. Elementálové ale zároveň ovlivňují své okolí, a tím vnáší další prvek do hry, který podporuje její variabilitu a zábavnost.

Byl jsem velmi zvědav na to, jak se hra oproti první verzi proměnila. A musím tvůrce pochválit za to, jak na ní zapracovali. V podstatě odstranili vše, co mi na první Euthii vadilo, ale co je ještě podstatnější, zachovali vše, co na ní bylo jedinečné a zábavné. Můžete volit různé strategie, zaměřit se více na boj s monstry nebo na získávání drahokamů a obchod. Výborný je způsob vylepšování postavy. Hra také lépe plyne a graduje, takže si ani nevšimnete, že uplynulo pár hodin.

Pokud máte rádi velké RPG hry, které dokáží psát příběhy, pak byste si novou Euthii neměli nechat uniknout. Zároveň také podpoříte jedinečný český projekt, který je jednoznačně na světové úrovni. Níže se můžete podívat na ukázkové hraní s vysvětlením pravidel a videonávod v angličtině, kde hru uvidíte ve větším detailu. Řadu detailů o hře najdete také na webu věnovaném Euthii.

Fotky jsou z produkčního vzorku. Hra je již hotová. Krabice je pořádně těžká, má 6 kilo, takže se můžete těšit na pořádnou porci herních komponent.

Na ukázkové hraní v češtině se můžete podívat na Tabletopii díky Jouob.castu:


Video návod v angličtině od Game Boy Geek:


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář