Hrajeme.cz
O hrách a hraníTop

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na podzim 2020

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané na podzim 2020 – v období od 1. října do 31. prosince. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2020.

V předvánočním období vyšla řada opravdu pěkných her, které stojí za pozornost, a tak konkurence byla veliká a výběr nebyl lehký.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – podzim 2020:


Brass: Birmingham

– ekonomická strategie pro 2–4 hráče od 14 let

Brass: Birmingham je nová edice osvědčené strategické hry Brass, která je obohacena o několik prvků a pravidel. Hra vás zavede do období průmyslové revoluce v Anglii mezi roky 1770 a 1870. Jako významní průmyslníci se podílíte na budování přádelen, dolů, železáren, kanálů a železnic. Novou komoditou je pivo. Na hře oceňujeme její propracovanost, a především výbornou hratelnost a možnosti různých herních strategií. Významným prvkem hry jsou sami hráči, kteří se nepřímo ovlivňují a „soutěží“ o to, kam se kdo bude rozpínat. Oceňujeme také vydavatele, že k nám přinesl tuto výbornou strategickou hru.

Odkaz: Brass: Birmingham je vyladěná ekonomická strategie


Dragomino

– dětská hra pro 2–4 hráče od 4 let

Hra je mladším bratříčkem úspěšného Kingdomina. Jedná se ale o samostatnou hru přizpůsobenou dětem, která baví i dospělé. Je jednoduchá, svižná a i přes rychlé zahrání má v sobě napětí. Během hry z dominových dílků skládáte svou krajinu a objevujete na ní dračí vejce. Zvítězí ten, kdo najde nejvíce mláďat. Vtip je v tom, že na různých typech krajiny je různá šance mláďata objevit. Na hře oceňujeme celkové zpracování, grafiku, přístupnost a zábavnost hry pro děti i hraní v rodině.

Odkaz: Recenze hry Dragomino


Chyť lva!

– dětská varianta japonských šachů pro 2 hráče od 5 let

Hra Chyť lva! jsou japonské šachy se zvířátky. Hraje se na desce 3 x 4 pole, po níž pohybujete zvířátky. Tečky na kamenech určují směr jejich pohybu. Cílem hry je chytit soupeřova lva, nebo svým lvem dojít na protější stranu desky. Jedná se jednoduchou, přitom chytrou hru, která potrápí i lecjakého dospělého.

Odkaz: Chyť lva je dětská verze japonských šachů


Ostrov koček

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let

Ostrov koček je jedna z nejlepších rodinných her uplynulého roku. Umožňuje dva herní režimy, které jsou stejně dobře hratelné, jednoduchý rodinný a propracovanější, který osloví i náročnější hráče. Hra využívá princip skládání tetrisových dílků, náročnější verze pak také draft karet a správu zdrojů. Na hře oceňujeme příjemnou hratelnost, celkové zpracování hry a grafiku, variabilitu a znovuhratelnost.

Odkaz: Recenze hry Ostrov koček


Pax Pamir (2. edice)

– strategická hra pro 1–5 hráčů od 12 let

Pax Pamir je historická hra o politice a moci v Afghánistánu v 19. století. Během hry vytváříte koalice a snažíte se vybudovat nový stát. Pomocí získaných karet realizujete akce a obsazujete území. Nová edice se vyznačuje vylepšenými komponenty a grafikou. Umožní vám nahlédnout do světa her řady Pax.

Odkaz: Pax Pamir je krásná hra pro náročnější hráče


Praga Caput Regni

– strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let

Praga je nová kombinační strategická hra od Vládi Suchého. Zavede vás do zlatého věku budování Prahy, do doby vlády Karla IV. Jako bohatí měšťané se budete podílet na na budování nového mostu, hradeb, univerzity i katedrály. Jedná se o propracovanou strategii, ve které se snažíte skombinovat dostupné akce s nejrůznějšími výhodami.

Odkazy:


Sejmi jednorožce

– blafovací karetní hra pro 3–6 hráčů od 10 let

Sejmi jednorožce je trochu bláznivá karetní hra s škodicími prvky a blafováním. Hra paroduje pohádkové příběhy s roztomilými jednorožci. Místo jejich hýčkání je budete lovit. Jedná se o svižnou párty hru, ve které musíte odhadovat protihráče a mít také trochu štěstí. Karty mají vtipné ilustrace. Hru si dobře zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů.

Odkaz: Sejmi jednorožce je nová cáklá hra od Albi


Ztracený ostrov Arnak

– strategická hra pro 1–5 hráčů od 12 let

v této strategické hře vás čeká výprava do džungle, kde budete hledat ruiny starobylého Arnaku. Jedná se o propracovanou hru, která dokázala elegantně sladit mechanismus umisťování dělníků na akce a vytváření balíčku karet během hry. Kromě příjemné hratelnosti na hře oceňujeme její krásné provedení a výbornou hratelnost ve 2 i více hráčích.

Odkaz: Výprava na Ztracený ostrov Arnak může začít


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář