Hrajeme.cz
Chystá sePořady

Pro náročnější hráče chystá Albi další Unmatched, rozšíření Tainted Grail a ISS Vanguard

Na právě probíhající on-line akci Albi Game Days 2021 se můžete seznámit s novinkami, které Albi připravuje pro náročnější hráče. Řady z nich se dočkáme ještě letos, například velkého rozšíření ke hře Tainted Grail: Věky minulé a budoucí, které přinese dvě rozsáhlé kampaně pro tuto jedinečnou příběhovou hru. A asi největší peckou je oznámené vydání hry ISS Vanguard, které se ale dočkáme až v roce 2023.

do čtvrtka 22. července můžete každý den na YouTube sledovat živé vysílání (následně záznam) s hraním novinek – Rudý úsvit, Gloomhaven: Lví chřtán, Unmatched: Souboj v mlze a Vampire TM – Vendeta. Nenechte si ujít ani velké rozhovory s tvůrci her: Isaacem Childeresem (Frosthaven) a Adamem Kwapińskim (Frostpunk).

Albi Game Day 2021 přehledně:

  • sobota 17. července: oznámení novinek (video viz níže)
  • neděle 18. července: Unboxing rozšíření pro Tainted Grail a let’s play Etherfields – odkaz na vysílání
  • pondělí 19. července: Rozhovor s Isaacem Childresem a hraní Frosthavenu (TTS demo) – odkaz na vysílání
  • úterý 20. července: Rozhovor s Adamem Kwapińskim a hraní Frostpunku (TTS) – odkaz na vysílání
  • středa 21. července: Hraní Rudého úsvitu a Gloomhaven: Lví chřtán – odkaz na vysílání
  • čtvrtek 22. července: Hraní Unmatched: Souboj v mlze a Vampire TM – Vendeta – odkaz na vysílání


Balada

– pro 1–6 hráčů od 8 let

Balada je svižná hra žánru „otoč kartu a piš“ (flip and write) od autorů hry Vesmír útočí s velmi jednoduchými pravidly. Ve hře Balada se stanete bardy a zaznamenáte odvážné skutky sveřepých hrdinů. Vítězem se stane ten, kterému se podaří odvyprávět ten nejvíce strhující (nejlépe bodovaný) příběh.

Plánovaný termín: srpen/září 2021.


Unmatched: Souboj v mlze

– pro 2–4 hráče od 10 let

Unmatched: Souboj v mlze je samostatně hratelné pokračování soubojové hry Unmatched: Souboj legend. Stejně jako Souboj legend přináší jednoduchá pravidla a dynamickou hratelnost, a čtveřici postav, z nichž každá nabízí odlišný herní zážitek. V Souboji v mlze se můžete ujmout hraběte Vlada Drákuly, dr. Jekylla a pan Hyda, Sherlocka Holmese (i s Watsonem) a Neviditelného muže. Samozřejmostí je možnost kombinovat jednotlivé sady dohromady, utkat se tak může třeba Drákulu a Medúzu.

Plánovaný termín: podzim 2021.


Vampire: The Masquerade – Vendeta

– pro 3–5 hráčů od 14 let

VAMPIRE: THE MASQUERADE – Vendeta je asymetrická karetní hra plná strategie, blafování a dedukce. Stanete se pletichařícím upírem, zastupujícím jeden ze soupeřících klanů: Brujah, Gangrel, Malkavian, Nesferatu, Toreador, Tremere nebo Ventrue. Budete vykládat karty a žetony krve do několika různých lokací, abyste ovládli mocné spojence, jak z řad lidí, tak Spřízněnců, získali jejich vliv a zpřístupnili jejich zvláštní schopnosti. Na začátku každého kola pak získáte nové karty, s jejichž pomocí můžete překvapit své protivníky. Váš cíl je jasný – získat ze všech klanů nejvíc vlivu a stát se novým chicagským princem.

Plánovaný termín: podzim 2021.


Tainted Grail: Věky minulé a budoucí

– velké rozšíření hry (pro 1–4 hráče od 14 let)

Rozšíření TAINTED GRAIL: VĚKY MINULÉ A BUDOUCÍ obsahuje dvě rozsáhlé kampaně, z nichž každá přináší rozsáhlý svět, volající po prozkoumání, a nepočítaně záhad a tajemství, která čekají, až je odhalíte.

V kampani Poslední rytíř se vypravíte na zmrzlý, post-apokalyptický Avalon, čtyři staletí po událostech kampaně Pád Avalonu. Spatříte dopad rozhodnutí, která jste učinili během Pádu Avalonu a uzavřete příběh lidského dobývání titulního ostrova. Čekají na vás nová unikátní střetnutí, nový herní mechanismus omrzlin a nebezpečné lokace, v nichž využijete pomoc neočekávaného spojence.

Kampaň Věk legend se odehrává šest set let před událostmi kampaně Pád Avalonu. Ocitnete se v ní po boku legendárních postav, jako je král Artuš, Lancelot, Merlin a Nimue, a odhalíte původ mnoha míst a legend, s nimiž jste se setkali v ostatních kampaních. Díky novému hernímu mechanismu vojenské síly budete při cestování divokou nádherou Avalonu velet celým armádám a budovat lidské osídlení.

Společně s kampaní Pád Avalonu tvoří tyto dvě kampaně propojenou trilogii, která se odehrává napříč celým tisíciletím a jejíž vzrušující příběh je vyprávěn na stovkách lokací a stran Deníků výprav, což z Tainted Grail činí zážitek, který žádná jiná desková hra nenabízí.

Plánovaný termín: podzim 2021.


Tainted Grail: Ozvěny minulosti

– rozšíření hry (pro 1–4 hráče od 14 let)

Ozvěny minulosti rozšiřují všechny tři hlavní kampaně hry Tainted Grail (Pád Avalonu, Poslední rytíř a Věk legend) o osobní příběhy a unikátní vzpomínky pro každou ze 13 hratelných postav.

Získávejte individuální úspěchy a oživte vzpomínky, které změní pohled, kterým na svoji postavu nahlížíte. Zpřístupněte mocné jednorázové legendární akce. Dokončete cestu sebepoznání svojí postavy a získejte natrvalo pokročilou schopnost. Dávejte si však pozor – některé věci by měly raději zůstat zapomenuty.

Plánovaný termín: podzim 2021.


Tainted Grail: Niamh

– malé rozšíření hry (pro 1–4 hráče od 14 let)

Do hry přináší 13. postavu – Niamh. Budete ji moci použít ve všech kampaních.

Plánovaný termín: podzim 2021.


Jan Žižka: Desková hra

– pro 1–4 hráče od 10 let

Dobrodružná hra na motivy chystaného velkofilmu Petra Jákla s Benem Fosterem a Michalem Cainem v hlavní roli. Sandboxová hra, v níž budou hráči v roli vůdců družin lapků cestovat po mapě jižních Čech, bojovat s bandity, hrát v kostky, účastnit se turnajů, obléhat hrady, pomáhat tu Zikmundovi, tu Václavovi, tu prostému lidu, tu církvi. Hra je primárně kostková, přičemž skladbu vašich kostek – a vaše zaměření ovlivňují bojovníci ve vaší družině.

Plánovaný termín: únor 2022.


ISS Vanguard

– 1–4 hráče od 14+ let

Epické vesmírné dobrodružství od autorů herních mechanismů i příběhu hry Tainted Grail. Hráči se zhostí rolí velitelů čtyř sekcí na palubě titulní lodi a budou objevovat planety, střetávat se s protivníky i nebezpečným prostředím, vylepšovat svoji loď a organizovat svoji posádku.

Hra prošla veleúspěšnou kampaní na platformě Gamefound, kde ji podpořilo téměř 29 tisíc „backerů“.

Plánovaný termín: první polovina roku 2023.


Video: Albi Game Days 2021 – den první s oznámením novinek (délka videa 2:44:05 hod.):


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář