Hrajeme.cz
Herní ocenění

Cenu Spiel des Jahres 2021 získala hra MikroMakro: Město zločinu

Dnes 19. července byly v Berlíně vyhlášeny prestižní ceny německé kritiky Spiel des Jahres 2021 a také Kennerspiel des Jahres 2021. Spiel des Jahres je určena hrám pro širší hráčskou veřejnost, dospělé a starší děti, Kennerspiel des Jahres se zaměřuje na hry pro náročnější hráče. Nominace proběhla v květnu, viz článek.

Ocenění pro dětskou hru Kinderspiel des Jahres 2021 získala již v červnu v Hamburgu hra Dragomino. Je to jednoduchá, ale vtipně připravená hra, která baví i rodiče při hraní s dětmi. Více se dozvíte v recenzi.


Spiel des Jahres 2021

Z trojice nominovaných her cenu získala unikátní detektivní hra MikroMakro: Město zločinu, která je určena pro 1–4 hráče od 8 let. U nás ji vydal MindOK. Hra obsahuje obří mapu města s vtipným mikrosvětem, který je ale plné zločinu. Vaším úkolem je vypátrat, co se stalo či kdo je pachatelem. Viz recenze.

Kennerspiel des Jahres 2021

Cenu pro náročnější hráče získala kooperativní hra Paleo, která je určena pro 1–4 hráče od 10 let. Zasazena je do doby kamenné. Usilujete v ní o to, abyste přežili při plnění misí. Někdy potřebujete kožešiny, jindy stan, ale především malujete mamuta. A nesmíte zapomenout ani na jídlo.


OdkazVyhlášení cen Spiel des Jahres, Kennerspiel des Jahres, Kinderspiel des Jahres a doporučených her


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář