Hrajeme.cz
Soutěže

Soutěž o hru Catan: Hvězdoplavci

AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Catan: Hvězdoplavci můžete do 18. února. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Catan: Hvězdoplavci jsou novou, přepracovanou edicí hry Die Sternenfahrer von Catan z roku 1999. Je to rodinná strategická hra, ve které se vydáte osidlovat nové planety. Pomůže vám v tom vylepšování vaší mateřské vesmírné lodi, a také spřátelení mimozemšťané. Základ hry je stejný jako u klasického Catanu, k rozšiřování vašich držav nově používáte kosmické lodě. Hra obsahuje krásně zpracované herní komponenty včetně mateřské lodi, která mimo jiné slouží i určování rychlosti vašich lodí, jednoduše lodí zatřesete a podle dvou barevných kuliček spočítáte rychlost.

Termín soutěže: 4.–18. února 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Catan: Hvězdoplavci, kterou do soutěže věnovaly Albi, získal Radek P. z Hlučína.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Catan: Hvězdoplavci určena?
 2. Co znamená černá kulička, která se ukáže ve vaší mateřské lodi při určování rychlosti?
 3. S jakými mimozemskými národy se ve hře Catan: Hvězdoplavci můžete setkat?
 4. Anketa: Co byste ocenili, kdybychom na webu Hrajeme.cz doplnili (co zde podle vás chybí a rádi byste využívali? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Hra Catan: Hvězdoplavci je určena pro 3–4 hráče.
 2. Černá kulička iniciuje „setkání“. Rychlost je 3, bez ohledu na barvu druhé kuličky.
 3. Můžete se setkat se Zelenokožci, Vědoucími, Obchodníky a Diplomaty.
 4. Anketa: Co byste ocenili, kdybychom na webu Hrajeme.cz doplnili (co zde podle vás chybí a rádi byste využívali? – Díky za všechny vaše postřehy a podněty (zde pod článkem či na Facebooku. Připravujeme úpravy webu, které řadu z nich zohlední.

Mohlo by vás také zajímat

64 komentáře

flint 10.3.2020 at 12:36

Mám připomínku ke správné odpovědi na otázku č. 3. Pokud černá kulička iniciuje setkání s mimozemskými národy, tak se mohu setkat se Zelenokožci, Vědoucími, Obchodníky, Diplomaty a Nomády, tajemným národem s neznámou domovskou planetou. Toto by měla být správná odpověď. Mohu se setkat i s Vesmírnými piráty, ale ti nepředstavují samostatný národ, takže je nemohu do výčtu zahrnout.

lordbulb 18.2.2020 at 23:46

Odpoved anketu: Chtel bych videt vic a casteji zpravy a taky rozhovory s lidem ktery vymysleli hru nebo pripravili ceskou verze. A taky vic souteze 🙂

fufaman 18.2.2020 at 22:32

Jsem nadšený, že je zde web, kde se dá tak často soutěžit, pár týdnu zpět jsem propadl deskovkám, když jsem objevil nemesis 😀 tak se tady teprve rozkoukávám a tato další vesmírná gameska mě donutila vytvořit profil a zkusit štěstí 😀 … za mě by modernizace designu a uživatelské sekce prospěla, ale důležitější je aktuální obsah a ten tady je 🙂 #thumbsup

klapinka 18.2.2020 at 22:17

Mě by například u her zajímalo kolik místa zaberou na herním stole.

vodnik 18.2.2020 at 18:59

Hrajeme je perfektní.

Mr.Behemoth 18.2.2020 at 18:09

Hrajeme.cz se mi líbí takové jaké je. Asi bych nic neměnil.

Jonas42 18.2.2020 at 10:36

Chtělo by to více obrazků u některých her, někde není ani jak hra vlastně vypadá a vyhledávání her dle parametrů by bylo fajn.

Marki 18.2.2020 at 8:42

Zatím jsem tu našla vše, co jsem hledala. Nenapadá mě nic, co přidat.

GADICEK 17.2.2020 at 23:03

Já jsem spokojený, hodně lidí tu píše o vzhledu, neříkám že se to nemůže zkusit, ale zas se bojím, aby to nedopadlo nějak špatně. Já jsem prostě spokojený 🙂

Peetee 17.2.2020 at 20:45

Vždy tu najdu, co potřebuju. Takže snad jedině více soutěží 😉

flint 17.2.2020 at 13:16

Asi mi nic zásadního nechybí, ale bylo by fajn mít ne jednom místě odkazy na spřátelené/konkurenční weby o hrách.

Pepogn 17.2.2020 at 10:53

Nechybí asi nic zásadního. Hlavně oceňuji přehled Novinek a plánovaných her.

Oliverr 17.2.2020 at 10:51

Na Hrajeme.cz nejsem moc dlouho, a možná proto mi tady zatím absolutně nic nechybí. Místo práce na dalším obsahu bych tedy raději volil aktualizaci vzhledu stránky, která vypadá opravdu zastarale. Jinak díky za vše!

Gortan 17.2.2020 at 10:17

Jsem tu nově, takže ještě moc nevím a zatím jsem spokojen s tím, co jsem hledal. Co mě teda překvapilo bylo to, kam mě to koplo, když jsem se zaregistroval a přihlásil, to mě celkem rozhodilo a nechápal jsem, kde sem se to ocitl.

Jarek 17.2.2020 at 10:16

Přihlášení by mohlo vést přímo na titulní stranu. Možná by stálo za úvahu prolinkování s jinými herními weby (třeba Deskofobie apod.).

maneek 16.2.2020 at 19:28

Přihlášení do WP prudí a nováčka rozhodně rozhodí. Newsletter mám pocit taky nějak nefunguje. A chtělo by to nějak archivovat starší články, aby to v roce 2020 nenabízelo seznam připravovaných novinek pro rok 2017 🙂

katka84 16.2.2020 at 18:35

Už jsem zde jednou odpovídala na stejnou otázku a názor je stále stejný… pořád jsem spokojená,nic bych neměnila, soutěže jsou super a co potřebuji najít, vždy najdu 🙂

tmarsal 16.2.2020 at 13:19

Nic zásadního mi tu nechybí – možná snad více akcí v kalendáři – hlavně lokálnější akce. Ale chápu, že je problém se o nich dovědět. Pořadatel musí napsat na mail a asi to moc z nich nedělá.

vustak 16.2.2020 at 0:03

Po obsahovej stránke mi nič nechýba, trocha mi vadí iba presmerovanie do backendu po prihlásení a dlhšia odozva pri načítavaní stránok.

martinagxg 15.2.2020 at 0:19

Pokud se ptáte co doplnit, obsah jako takový je super. Pozoruje, že je zaměřený na český rybníček, takže bych snad možná uvítala častější exkurze za hranice, když se objeví nebo se chystá nějaká velká herní pecka. Takovéto tipy na cizojazyčné novinky musím lovit jinde. Jinak ale díky za bezva web.

tondakolik 14.2.2020 at 10:46

teda, chtěl jsem se přidat k těm, kteří kritizují přihlašování… a já se přihlásil a nikam mě to nepřesměřovalo ale zůstal jsem na této stránce! Díky.

kuba.lib 14.2.2020 at 9:36

Asi mi tu chybí provázání na další weby např bgg popřípadě na zatrolené hry. Přihlašování přes wordpress je přinejmenším divné obzvlášť když není na https. Občas se zobrazují odkazy na již nerelevantí články, jako například u této soutěže mam odkaz na „Pozvánka na Fantasy víkend v knihovně Dobříš z 17.11.2015“ 🙂 Celkové UI by chtělo modernizaci.

Acer1968 13.2.2020 at 11:35

Také bych se přimlouval, kdyby se po přihlášení na stránky člověk neobjevil v backendu WordPressu, kde stejně tak nějak nemůže s omezenými právy nic dělat. To je třeba důvod, proč sice na stránky hrajeme.cz chodím, ale prakticky skoro nikdy se nepřihlašuji! Nepřináší mi to žádné výhody, čili si čtu příspěvky jako anonym. Kdyby se třeba alespoň načítaly nějaké body za aktivitu na stránkách, tak bych to chápal. Ale pro uživatele v roli čtenáře je backend vlastně k ničemu, kromě správy profilu.
Takže přesná odpověď na anketní otázku zní: Přidal bych nějaké body za aktivitu na stránkách pod přihlášeným uživatelem a popřemýšlel bych o tom, jak takové angažované lidi více zapojit a svázat s webem – např. občasné soutěže jen pro ty angažované, občasný obsah jen pro ně apod.

dragon-skeleton 12.2.2020 at 15:05

Pridal bych se predevsim k tomu, prepracovat design s ohledem na prehlednost.
Co se tyce obsahu je zde vse potrebne.
Mozna mit u kazde hry jeste hodnoceni ze Zatrolenych her a z BGG. 3 hodnoceni na jednom miste by davaly vyvazenejsi predstavu o kvalite hry.

Corwin 11.2.2020 at 18:09

Je spousta starých her, které se už nedají sehnat. Nemohly by na hrajeme být scany pro handmade?

Paja 11.2.2020 at 14:24

Stránky hrajeme.cz jsou v pohodě, dozvím se, co potřebuji a pokud mě něco zaujme, najdu si informace stejně jinde, takže mě osobně vše stačí tak, jak je.

TucanCZ 11.2.2020 at 11:25

Design stránek mi přijde již trochu „zašlý“, ale hlavní je obsah a ten mi přijde ok. Co mě však vadí je způsob přihlašování. A jak jsem koukal, nejsem sám. Proč po přihlášení na web se automaticky neprolikuju rovnou na titulní stránku, ale musím se proklikávat 🙁

Martina 11.2.2020 at 8:21

V katalogu her bych vyměnila úvodní fotky, které nemají dobré rozlišení – uživatelsky to nevadí, ale nepůsobí to vůbec hezky a to je škoda.
Po přihlášení na web bych ocenila přesměrování přímo na web a ne do wordpressu (pokud to tedy není jen můj případ).
A jak již bylo zmíněno, články o zajímavých kickstarterech a pravidla u popisu her by byly taky fajn :).

RavenWindu 10.2.2020 at 18:47

Bylo by fajn, kdyby u her byly i pravidla ke stažení.

h.jaklova@seznam.cz 10.2.2020 at 17:26

Mně by se líbilo, kdyby u popisů jednotlivých her šly stáhnout i jejich pravidla. Takhle mě to nutí hledat na dalších webech.

Atik-Dick 10.2.2020 at 17:05

Popravdě už ani web ani herní novinky moc nesleduji. není na to moc času, na hry už není prostor, každou chvíli stěhování tomu nenahrává, a tak zůstávám u „osvědčených“ her. Na FB si zhlédnu příspěvky, ale více dám na osobní doporučení známých hráčů… no a aby řeč u toho nestála, tak se občas zorganizuje nějaký ten Osadnícky turnaj

AnnaKas 10.2.2020 at 8:13

Asi vše už tady padlo, nejvíc bych asi ocenila spolupráci s jinými weby/redakcemi a vytvořila tak stránku s komplexnějším obsahem 🙂 Ale i stávající web dobře poslouží.

Mahr 6.2.2020 at 22:56

Stránky se mi celkem líbí, ale nejsou zde nové příspěvky tak často, jako třeba na Zatrolenkách. Vždy kouknu nejprve sem, ale někdy se stalo, že tu nebylo třeba 3 dny nic nového…
Co se mi tu ale velice líbí jsou zde soutěže, ale uvítal bych 2. a 3. místo, kde tito dva výherci obdrží např. slevový poukaz na nákup deskovek (nebo právě té, o kterou se soutěží) v nějakém spřáteleném obchodě. Pak bychom mohli mít doma více her 🙂
Co bych určitě změnil, je nemožnost přepnutí obrázků v článcích šipkou a následné vrácení na článek kliknutím na křížek či stiskem ESC. Momentálně se dá zobrazit jen jeden (ten na který kliknu), pak musím stiskem „zpět“ na článek a kliknout na další obrázek

Redakce 7.2.2020 at 0:17

No, je pravda, že po náročném podzimu zde nebyl v lednu každý den nový článek, ale jinak je zde každý den něco nového 🙂

Natrezim 6.2.2020 at 21:21

Co se týká obsahu? Nic 🙂 Ale web by mohl přejít na https. A možnost nahrát vlastní obrázek.

Redakce 7.2.2020 at 0:19

Na https máme v plánu přejít 🙂

Lucas 6.2.2020 at 18:14

Čo sa týka obsahu som spokojný s informáciami čo tu nájdem, je to ak akurát info, aby som si urobil o danej hre obraz a vedel či ma zaujala a či nie a viem aj či moju zbierku hier obohatí,
Čo sa týka grafiky, taktiež som spokojný.
Akurát možno odkaz na nejaký dobrý e-shop ideálne ktorí by dával ceny aj v eurách.

Rayus 6.2.2020 at 10:42

Především si myslím, že by stránce slušel nějaký facelift. Aktuální vzhled už je poněkud zastaralý. Pak se mi líbí myšlenka od uživatele Gepvun, a to vznik rubriky upozorňující na zajímavé kickstarter deskové projekty.

Redakce 7.2.2020 at 0:23

O tom uvažujeme, ale zatím se nenašel přispěvatel. Pokud má někdo chuť se takové rubriky ujmout, rádi ho uvítáme 🙂

Gepvun 18.2.2020 at 11:17

To mě těší. 🙂 Tak snad se někdo najde.

Diego_Cortez 6.2.2020 at 9:50

Vlastny e-ahop (alebo aspon odkazy na spriateleny e-shop a malou zlavickou). A tiez by som uvital trochu dlhsie recenzie a nebat sa napisat aj zapory hry.

Zuzana 6.2.2020 at 8:56

Na stránkách vždy najdu, co hledám, takže mi akutně nic nechybí, zajímají mě hlavně novinky a recenze k nim.

arkhan 6.2.2020 at 7:28

Obsahově nemám co vytknout, po formální stránce bych uvítal přívětivější verzi pro mobilní zařízení

Holy 6.2.2020 at 6:54

Přiznám se, že mi nic zásadního na webu Hrajeme.cz nechybí. Leda nějaká personalizace úvodní stránky (možnost zapnout/vypnout zobrazení některých sekcí, přemístění), ale obejdu se i bez toho.

kancelot 6.2.2020 at 0:44

Uvital bych aktualizaci grafickeho prostredi.

Houp 6.2.2020 at 0:04

Docela by mě zajímalo, jestli se zde vždy dají najít odpovědi na otázky v těchto soutěžích. Většinou je hledám na konkurenčních webech. Tedy např. pravidla her v jejich profilech zde.

Redakce 7.2.2020 at 0:13

Ano, vždy se zde dají najít odpovědi, není potřeba hledat jinde 🙂

Lukikata 5.2.2020 at 20:51

Souhlasím s Lullabi, nějaká možnost úpravy profilu by byla příjemná.

Moor 5.2.2020 at 18:06

Nemám co vytknout.

Storm 5.2.2020 at 17:55

Nemuselo by být špatné přidat u her odkazy na zatrolené hry nebo BGG.

Redakce 7.2.2020 at 0:14

Díky za podnět. U všech her v katalogu již jsou odkazy na BGG (pokud na portálu jsou) 🙂

bosorkaxy 5.2.2020 at 14:23

nemám asi co vytknout, mně se stránky líbí tak, jak jsou 🙂

PetrK 5.2.2020 at 12:51

Asi by se mi líbilo sjednocení hrajeme.cz a zatrolených her. Takový český BGG.

Daw8ID 5.2.2020 at 12:29

Nic mě nenapadá. 🙂 Ale souhlasím s bure14, že by webu slušel facelift, přinejmenším loga, který už příliš nekoresponduje se vzhledem webu.

palaka 5.2.2020 at 12:03

Po obsahové stránce nemám co vytknout. Sleduji aktuality, kalendář novinek, dohledávám informace o hrách, které mne zajímají. Pokud něco zlepšit, tak jedině vizuál (ale současný mne neobtěžuje, důležitější je pro mě obsah).

Gepvun 5.2.2020 at 11:41

Zajímavá by byla rubrika nebo třeba jedna aktualizovaná stránka upozorňující na zajímavé kickstartery s krátkým hodnocením. Ale hlavně ne formou videoblogu. 🙂

Caranthir 5.2.2020 at 11:33

Aktuálně mi zde nic nechybí 🙂

bure14 5.2.2020 at 11:18

Nic mi tu nechybí, jsem spokojený. Možná nějaký facelift webu, modernější vzhled.

ledo 5.2.2020 at 10:47

Bylo by fajn, když se po přečetení recenze nažhavím na koupi hry, aby se dala koupit přímo tady, na webu hrajeme.cz

Lullabi 5.2.2020 at 9:44

Po obsahovej stranke mi tu nechyba nic. Akurat by bolo mozno lepsie, ak by sa hore vpravo dalo kliknut na meno uzivatela a tak sa dostat do jeho profilu, pripadne moznost nahrat si vlastny profilovy obrazok (a nie tie cudne gravatary :D)

Redakce 7.2.2020 at 0:33

Gravatar (vlastní obrázek) si můžete nastavit na https://cs.gravatar.com/. Musíte použít zaregistrovaný e-mail, který používáte u účtu na Hrajeme.cz

denchess 5.2.2020 at 9:02

Mně zde nechybí nic, sleduji hlavně recenze a co nového se chystá (kalendář).

lucieb9 5.2.2020 at 8:50

Nemyslím si, že tu něco chybí. Jsou tu aktuální informace jak o nových hrách, tak o ruzných deskohraních (festivalech) a popis všemožných her. Já jsem spokojená.

mythragon 5.2.2020 at 8:22

Pořádně jsem se zamyslel a popravdě mi tady nic nechybí a pokud ano, tak jsem na to dosud nepřišel.

Připojte svůj komentář