Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Talisman již má Smrtonoše

Očekávané rozšíření dobrodružné hry Talisman (4. edice) s českým názvem Smrtonoš již může obohatit vaši hru. Blackfire ho vydal koncem října jako druhé české rozšíření nového vydání Talismanu (i když původně vyšlo jako první, v originále s názvem The Reaper). U nás bylo první rozšíření Podzemí, a to v černu.

talisman_smrtonos_figurkyRozšíření Smrtonoš do hry přináší čtyři nové postavy – rytíř, obchodník, mudrc a uctívačka temného kultu. Obsahuje také nové karty: 90 karet setkání, 26 karet kouzel, 12 karet úkolů temného mága. Nesmí samozřejmě chybět titulní postava Smrtonoše.

Smrtonoš je nezávislá postava ve hře, kterou ovládají hráči. Do hry vnáší zvláštní napětí. Jeho přítomnost vám může pomoci splnit vaše přání, ale může také znamenat váš konec, smrt vaší postavy. S figurkou smrti pohybujete, když vám při hodu na pohyb padne „1“. Nejprve dokončíte svůj pohyb, následně pohnete Smrtonošem stejně, jako byste pohybovali svou postavou. Pokud zastaví na některém políčku, kde je postava některého hráče, hod kostkou určí, jaký osud tuto postavu čeká – například její smrt nebo pomocníka, hra v kostky o životy či odměna.

Kdo má rád Talisman, ten určitě toto rozšíření ocení. Získáte s ním více postav, především si užijete zábavu s nevyzpytatelným smrťákem.

talisman_smrtonos_karty

Související články:

 

Ohodnoťte hru Talisman v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář