Hrajeme.cz
Herní akce

Veletrh her SPIEL 2018 v Essenu začíná již za 14 dní

Letošní Essen – veletrh SPIEL – se koná od čtvrtka 25. do neděle 28. října. Je to největší setkání hráčů, autorů a vydavatelů deskových her v Evropě. Sejdou se zde návštěvníci z celého světa a výstaviště v Essenu se promění na 4 dny ve velkou hernu. Je to jedinečná příležitost seznámit se s aktuálními novinkami předních vydavatelů, ale vyzkoušet nové hry i těch malých a nezávislých autorů a projektů.

Výstavní plocha bude opět o něco větší. Veletrh se bude rozprostírat po halách 1, 1a, 2, 3, 4 (dříve 7), 5 (dříve 6 a 8) a 6 (nově postavená hala). Obsadí ho na 1150 vystavovatelů z 50 zemí, kteří budou představovat na 1400 nových her. Nebudou chybět ani vydavatelé z Asie, například Japonska či Korei. Světovou premiéru zde bude mít například projekt Discover (hru v češtině vydává Blackfire).

Chystají se například tyto novinky: Blackout: Hong Kong od Pfistera (eggertspiele), Forum Trajanum od Felda (HUCH!), Architects of the West Kingdom od autora Nájezdníků ze severu (Renegade Game Studios), Carpe Diem (alea), Magnastorm (Feuerland Spiele), The River (Days of Wonder), AuZtralia (Stronghold Games), Treasure Island (Matagot). Je to jen stručný, namátkový výběr. Zatím to vypadá, že nových her různého typu a náročnosti bude opět více než předešlý rok.

Svou prezentaci zde bude mít také řada českých společností a projektů. Tradičně CGE a CBG, nově například Delicious Games s Podmořskými městy.

Otvírací doba:

  • čtvrtek, pátek, sobota: 10–19 hodin
  • neděle: 10–18 hodin

Vstupné:

  • jednodenní pro dospělého: 13 euro
  • čtyřdenní pro dospělého: 31 euro

 

Podívejte se na trailer, který vám ukáže, jaká byla atmosféra v loňském roce a co všechno bylo k vidění. Délka videa: 2:05 min.

Odkazy:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář