Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vítejte na Ostrově Skye

Ostrov Skye je rodinná strategická hra, jejíž české vydání připravilo Albi. Je určena pro 2–5 hráčů od 8 let. Jako náčelník jednoho z pěti skotských klanů budete soupeřit o nadvládu nad ostrovem Skye. Snažíte se získat ta nejlepší území a výhodně prodat ta, která nechcete. Zvítězí ten, kdo vybuduje nejlepší panství. Ten se stane novým králem.

Každý hráč ve hře buduje vlastní krajinu okolo svého hradu. Má na to daný počet kol (podle počtu hráčů). Skládá ji z podobných dílků krajiny, jak je znáte z Carcassonne, navazovat musí typ krajiny, na cestách ale nezáleží. Získáváte je tak, že si v každém kole několik dílků koupíte. V každém kole si nejprve vylosujete tři dílky krajiny a ty skrytě za zástěnou naceníte. Přitom se snažíte, abyste nestanovili cenu moc nízko a neprodali je levně, nebo vám nezůstaly za vysokou cenu. Je to způsob, jak získáváte peníze, které potřebujete k nákupu dílků od ostatních hráčů (kromě příjmu na začátku kola).

Pro každou hru jsou náhodně vybrány čtyři bodovací podmínky. Například budujete za každou ovci ve vaší krajině, za uzavřené oblasti bez ohledu na typ krajiny či nejvíce lodí. Boduje se na konci každého kola, a to jiná podmínka. Kromě těchto průběžných bodů získáte na konci hry body za zbylé peníze a bonusové body ve vaší krajině. Každá partie je díky tomu jiná a nutí vás přemýšlet o ceně právě nabízených dílků.

Ostrov Skye je hra vhodná pro rodinné hraní, pokud hledáte pravidlově jednoduchou, ale již trochu náročnější hru, protože vyžaduje více plánování a odhad soupeřů. Osloví ale také náročnější hráče. Jednu partii zvládnete do hodinky. Doporučuji vyzkoušet.

Hra získala ocenění německé kritiky Kennerspiel des Jahres 2016 (hra roku pro experty).

Související články:

Ostrov Skye v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář