Hrajeme.cz
Herní akce

Pozvánka: Výstavu Hry a hlavolamy můžete navštívit 13.–16. září v Praze

Od středy 13. září do soboty 16. září se v Praze v Novoměstské radnici na Karlově náměstí koná již 23. ročník herní výstavy Hry a hlavolamy. Tato již tradiční herní akce je určena široké veřejnosti, dětem, ale pro všechny fanoušky hádanek, hlavolamů a deskových her. Můžete přijít sami, s kamarády či svými ratolestmi a navštívit například velkou hernu, kde si můžete vyzkoušet hry a novinky českých vydavatelů, jako jsou Albi, Dino, MindOK či Piatnik. Hry vás naučí zkušení prezentátoři, a pokud vás budou bavit, můžete si je zde i zakoupit za výhodnou cenu.

„Chceme, aby si návštěvníci výstavy mohli všechny hry vyzkoušet a zjistit, která je pro ně ta pravá. Vybranou hru nebo hlavolam si potom mohou koupit či přát pod stromeček,“ přibližuje výstavu její produkční Aleš Kužílek.

Na výstavě se například hra Kingdomino, která letos získala mezinárodní cenu Spiel des Jahres, a také hru Ice Cool: Ledová škola, která byla oceněna v kategorii her pro děti. Představí se také další letošní novinky – první hra z trilogie Century s názvem Cesta koření, hned dvě stolní únikové hry Únikovka a Exit nebo hra Rudolf II., navazující na loňský úspěch hry o Karlu IV., herní napětí doplní oblíbená hra Cortex spojující postřeh, rychlost a logiku, původní česká hra Empatia či strategická hra pro náročnější hráče Lorenzo il Magnifico, která vás zavede do renesanční Florencie.

Výstava má řadu doprovodných aktivit. Letos proběhnou hned dva hlavolamové workshopy pro veřejnost, jeden v pátek večer, druhý v sobotu odpoledne. V pátek a sobotu bude navíc možné se od mistrů ve skládání Rubikovy kostky seznámit se základními principy a triky. Se svou zábavnou science show a pokusy se ve všední dny představí brněnské VIDA centrum, po celou dobu si budou návštěvníci moci vyzkoušet svoje dovednosti v hraní piškvorek.

Celá akce se koná  v krásných prostorách historického sálu Novoměstské radnice, které hrám dodávají skvělou atmosféru.

Základní informace:

  • KDY: 13.–16. září 2017 (středa–sobota)
  • KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
  • Otevírací doba: středa a čtvrtek 8–18 hodin, pátek 8–20 hodin, sobota 10–18 hodin
  • Vstupné: plné 90 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 190 Kč, skupinové 60 Kč
  • Další informace o akci na webuwww.hryahlavolamy.cz/23-herni-vystava-hry-a-hlavolamy-v-praze/

 

Velká herna.Velká herna.Výstavka hlavolamů.Fyzikální pokusy.MindOK.Dětské hry.Albi.Labyrinth.Piatnik.IQ park.Hlavolamy si můžete vyzkoušet.Hlavolamy.Děti a hlavolamy.

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář