Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Vývoj života pokračuje ve hře BIOS: Megafauna

Mezi bohatou nabídkou novinek minulého roku jste mohli zaznamenat také hru BIOS: Megafauna, kterou připravilo specializované vydavatelství Fox in the Box. Je to samostatná hra, která ale přímo navazuje na hru BIOS: Genesis. Megafauna začíná v době před 450 miliony let, kdy došlo k invazi organismů na souš. Hra je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Jedna partie vám zabere přes 2 hodiny.

Zatímco ve hře Genesis vzniká život v podobě jednobuněčných organizmů, v Megafauně každý hráč představuje jeden základní kmen – rostlin, hmyzu, měkkýšů nebo obratlovců – a usiluje o to, abyste rozvíjeli nové druhy a rozšiřovali se po pevninských štítech.

Můžete si vybrat, kterou variantu budete hrát, zda Zub a dráb nebo Horskou dráhu. Zub a dráb je jednodušší a s minimem náhody. Horská dráha se hraje se všemi pravidly, přináší navíc vliv podnebí a náhodné události. Zpravidla si budete chtít zahrát plnou hru. V pravidlech také najdete další možnosti, například hru pro jednoho hráče na Marsu nebo hru několika hráčů na Venuši.

Ve svém tahu vykonáte jednu až čtyři akce, záleží na úrovni kyslíku v atmosféře. Pokud ale hrajete s rostlinami, záleží na úrovni podnebí. Před tím ale vyhodnotíte karty událostí, a to mimozemské a biosféry. Vykonat můžete některou z 8 akcí. Umožní vám vybrat si mutace, jejich vylepšení, vznik nového druhu, nové potomstvo, neotenii, změnu velikosti, vzkříšení, nárokování karty Médea. Následuje rozšíření na mapě.

Megafauna je promyšlenou simulací, která je založena na vědeckých základech podobně jako u ostatních her Phila Eklunda. Umožní vám také leccos se dozvědět o tom, jak se rozvíjel život na Zemi. Pravidla jsou rozsáhlá a jejich nastudování vyžaduje čas a soustředění, protože řeší řadu konkrétních situací, které nastávají nebo mohou nastat. Jedná se především o tematickou hru, která má pro vás připravena různá překvapení. Doporučuji ji především náročnějším hráčům.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář