Hrajeme.cz
Herní akce

Za měsíc bude Deskohraní, registrace do turnajů začala

Už za necelý měsíc vypukne největší deskoherní akce u nás, na pražském Újezdě budete moci navštívit Deskohraní – již 15. ročník mezinárodního festivalu her. Potrvá od 17. do 25. října, tedy celých devět dní, které budou patřit moderním deskovým a karetním hrám, turnajům, předváděčkám a dalším akcím. Je o několik týdnů později, než bylo zvykem v minulosti.

Ode dneška se můžete začít přihlašovat do vyhlášených turnajů. Zde najdete přihlašovací formulář s přehledem všech turnajů a jejich termínů. Jsou mezi nimi klasické hry jako Dáma, Go, Oware, známé deskové hry jako Carcassonne, Ticket to Ride, Bang!, Dixit,  Osadníci z Katanu, 7 divů světa, ale i novinky jako Patchwork, Abaku, Settlers: Zrod impéria.

Kromě otevřených turnajů se na Deskohraní uskuteční také mistrovství republiky v Carcassonne a v Osadnících z Katanu či finále Dominion Tour. Těchto turnajů se ale mohou zúčastnit jen ti, kdo se kvalifikovali.

Součástí doprovodného programu budou například rychlokurzy vybraných her (Malacca, další přibudou), kde se budete moci naučit jejich pravidla, ale i něco navíc. Proběhnou zde prezentace vybraných her v režii vydavatelů, takže se můžete těšit na novinky. A nebude chybět ani oblíbená Dětská ludotéka.

Deskohraní také nabízí program pro školy. Děti zhruba od 4. třídy se mohou seznámit s různými hrami a zúčastnit se i miniturnaje. Zájem bývá velký, takže neváhejte s přihlášením.

Letošní ročník chystá jednu velkou novinku. Tradiční Ludotéka, velká herna, bude čistě v režii organizátorů festivalu. Prezentace vydavatelů a distributorů her budou mít tentokrát vyhrazený svůj prostor a najdete je ve velké aule v prvním patře. Aktuální novinky tedy bude nejlepší hledat tam.

Odkaz: Webové stránky Deskohraní s programem a dalšími podrobnostmi

Deskohraní-2014-Ludotéka
Ludotéka 2014.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář