Hrajeme.cz
Herní akce

Zahrajte si Wizard a kvalifikujte se na mistrovství světa

V sobotu 24. září ve bude konat mistrovství České republiky v karetní hře Wizard: Čarodějovo proroctví, a to v Praze v krásných prostorách Novoměstské radnici během tradiční akce Výstava her a hlavolamů. Vítěz pojede v listopadu reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Budapešti.

Mistrovství ČR se můžete zúčastnit, pokud se kvalifikujete na některém z turnajů, které se budou v nejbližší době konat na různých místech republiky. Nejbližší z nich proběhne v Praze 24. srpna v prostorách specializovaného obchodu Hras v pasáži Rokoko na Václavském náměstí. Další příležitost budete mít 10. září v Českých Budějovicích v klubu Labyrint nebo v Plzni v půjčovně her Kavenu (termín ještě není stanoven).

Wizard je karetní hra pro 3–6 hráčů od 10 let, ve které hráči představují čarodějnické učně. Jejich úkolem je rozvíjen své schopnosti v předpovídání budoucnosti, a proto musí umět předpovědět, kolik štychů v daném kole získají. V každém kole dostanou jiný počet karet, v prvním jednu, ve druhém dvě, atd. Za správný odhad počtu štychů, které v daném kole získají, obdrží body. Vítězem je pak ten, kdo má v součtu za celou hru nejvíce bodů. Ve hře se používají karty s hodnotami 1–13. Představují rasy: trpaslíky, elfy, lidi a obři.

Kde se můžete přihlásit:

  • Praha – Hras, Pasáž Rokoko, podrobnosti budou uveřejněny v pondělí 15. 8.
  • Praha – Svět deskových her, pondělí 5. 9. 18–22 hodin
  • České Budějovice – Labyrint, Hroznova 9, sobota 10. 9.
  • Plzeň – Kavenu, Husova 10.

 

Do 6. září se můžete zúčastnit soutěže o hru Wizard.

Wizard v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář