Hrajeme.cz
Chystá se

Co CGE chystá pro Essen 2018

Czech Game Edition (CGE) již patří k tradičním a nepřehlédnutelným účastníkům veletrhu SPIEL v Essenu. Pojďme se podívat, jaké novinky připravuje. Hlavní novinkou bude slovní párty hra Trapwords, za kterou stojí trojice autorů Jan Březina, Martin Hrabálek, Michal Požárek. Hraje se ve dvou týmech a vaším úkolem je hádat slova podle nápovědy, musíte se však vyhnout slovním pastem. Připravena je také nová Pictomanie, upravená edice kreslící párty hry od Vládi Chvátila. Příznivci hry Adrenalin se dočkají rozšíření s novou postavou, zbraněmi a schopnostmi, které umožní nové efekty. V Essenu se také představí nová edice Krycích jmen XXL a Krycích jmen: Obrázky XXL.


Trapwords – pro 4–8 hráčů od 10 let

Tato hra vás zavede do fantasy prostředí. Ve dvou týmech dobrodruhů budete procházet podzemí, kde vás čekají pasti, kletby a boss. Vaším úkolem je projít podzemím a porazit bosse. Podzemím procházíte tak, že úspěšně hádáte slova, která vám napovídá jeden člen týmu. To by nemuselo být tak těžké, pokud by na vás nečekaly pasti v podobě slov, která nesmíte říci. Ta na vás nastražil druhý tým. Oba týmy na sebe chystají takové pasti, a těch je s blížícím se cílem stále víc.

Odkaz: Trapwords na BoardGameGeek

 

Pictomania – pro 3–6 hráčů od 8 let

CGE připravilo novou edici hry Pictomania, která bude o něco jednodušší, a tedy i přístupnější. Jedná se o kreslicí hru. Všichni hrají současně, kreslí a hádají, co nakreslili ostatní. Nejde tedy o žádná umělecká díla, ale hráči se snaží rychle vystihnout zadané slovo, aby měli čas sledovat ostatní.

Odkazy:

 

Adrenaline: Team Play DLC (expansion) – pro 2–6 hráčů od 12 let

Rozšíření hry Adrenalin vám umožní do hry zapojit šestého hráče a uskutečnit tak větší deadmatch. Do hry přináší také Adrenaline Rush systém, který zaručí, že se zbytečně při větším počtu hráčů neprodlouží. Umožní to například nové zbraně a možnosti pohybu, a také úprava hráčské desky. Dohromady s novými speciálními schopnostmi postav tak hra získává nové možnosti a náboj. Díky zapojení 6. hráči si budete moci zahrát týmovou hru 3 na 3.

Odkazy:

 

Krycích jmen XXL a Krycích jmen: Obrázky XXL – pro 2–8 hráčů od 10 let

Krycí jména jsou u nás i ve světě velmi populární, a tak není divu, že přichází nová edice, která je prostě velká. Oceníte to především ve větším počtu hráčů. Díky větším kartičkám a celkovému provedení, všichni dobře vidí na rozložená slova či obrázky a mohou tak být patřičně zapojeni dohry.

Odkazy:

 


Související články:

Adrenalin, Krycí jména, Krycí jména: Obrázky, Pictomania v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář