Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Kdo je zločinec? Pátrejte ve hře Sherlock

Pygmalino k nám přináší řadu her od Granny. Mezi posledními novinkami je i menší detektivní hra s názvem Sherlock. Určena je pro 2–4 hráče od 10 let. Je to rychlá hra, jednu partii zvládnete okolo 15 minut. Ve hře je řada známých postav jako Sherlock Holmes, John Watson či James Moriarty, ale jen jeden pachatel zločinu. Vaším úkolem je ho odhalit jako první.

Když krabičku otevřete, najdete v ní třináct karet postav, zástěnu pro každého hráče a především blok vyšetřovacích formulářů. Na něj si v průběhu hry zaznamenáváte zjištěné stopy a poznatky. Pro hru je proto velmi důležitý. Každý hráč proto bude potřebovat tužku. Na začátku hry si rozdáte karty postav tak, aby je nikdo ze spoluhráčů neviděl. Jsou na nich různé symboly, podle nichž budete hledat pachatele. Rozdáno je celkem 12 karet postav, třináctá je hledaný pachatel.

Během svého tahu provádíte jednu akci. Buď provedete pátrání, výslech nebo vznesete obvinění. Když pátráte, zeptáte se ostatních hráčů, zda mají na svých kartách určitý symbol, který zvolíte. Kdo ho má, musí se přihlásit. Neoznamuje ale, kolik ikon daného symbolu na svých kartách má. Pokud zvolíte akci výslech, zvolíte si jednoho z hráčů, aby řekl, kolik ikonek daného symbolu má na svých kartách. Musí uvést přesný počet.

Poslední možnou akcí je obvinění. Často bývá i poslední akcí ve hře. Řeknete jméno hrdiny, který je podle vás zločincem, a zkontrolujete správnost kontrolou karty uprostřed stolu. Pokud jste ho určili správně, stáváte se vítězem. V opačném případě už nebudete provádět další akce, ale i nadále budete odpovídat na otázky ostatních. V případě, že ve hře zůstal již jen jeden hráč, stává se vítězem on.

Nejlépe si zahrajete v plném počtu hráčů. S upravenými pravidly ale můžete hru vyzkoušet i ve dvou. K dispozici je pokročilejší verze pravidel, která je o něco těžší.

 


Související odkazy:

Sherlock v katalogu Hrajeme.cz:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář