Hrajeme.cz
Herní akce

Deskohraní se letos koná 13. až 21. října

Deskohraní – mezinárodní festival her dospívá do plnoletosti, letos se koná již 18. ročník této jedinečné deskoherní akce. Čeká vás devět dní od soboty 13. do neděle 21. října intenzivního hraní moderních deskových her všeho druhu. Přijít můžete do Tyršova domu na pražském Újezdě kdykoliv mezi 9 a 22 hodinou a hrát vybranou hru z bohaté Ludotéky, zúčastnit se některého z turnajů, předváděček či dalších akcí v rámci festivalu. S výběrem hry vám pomohou a pravidla vysvětlí zkušení hermani. Hlásit se nemusíte, přijdete a hrajete.

Vyzkoušet i zakoupit zde můžete osvědčené hry i aktuální novinky předních českých vydavatelů. V Ludotéce na vás čeká přes 600 her. Těšit se můžete také na prezentace her, rychlokurzy, firemní prezentace, fórum autorů her, dětský koutek.

V době, kdy se koná Deskohraní, bude v Praze velké mezinárodní setkání hráčů hry Othello. Ta je sice uzavřená, ale s jeho účastníky se budete moci na festivalu setkat.

Turnaje

V průběhu festivalu se uskuteční celá řada turnajů, které jsou určeny pro zkušené i příležitostné hráče i pro děti. Na ně je potřeba se přihlásit. Můžete si tak naplno užít vaši oblíbenou hru a zároveň poměřit síly s jinými hráči z celé republiky i ze světa. Hrát se bude například Azul, Carcassonne, 7 divů světa, Ethnos, Krycí jména, Skull, Ticket to Ride, Port Royal.

V rámci Deskohraní proběhnou také mistrovství republiky v hrách Carcassonne, Osadníci z Katanu a Dominion.

V sobotu 13. října zde proběhne také Čtyřpohár – turnaj čtyřčlenných týmů ve čtyřech hrách. Letos to budou: London (nové vydání), Clans of Caledonia, Centru: Cesta koření, Pulsar 2849. (Viz článek.)

Deskoherní minikonference

V sobotu 20. října se můžete od 19 hodin zúčastnit premiérové Deskoherní minikonference. Bude jednat o setkání lidí, kteří se v deskoherním světě pohybují a aktivně působí. Svou účast přislíbili: Pavel Prachař, Jiří Mikoláš, Michal Šmíd, Jakub Dobal, Jakub Těšínský, Michal Ekrt, Miroslav Kotík, Jan Šlemín.

Doprovodné akce

V rámci Deskohraní se můžete také zúčastnit celé řady doprovodných akcí. Například zde Loris Games bude v pátek 19. října v 18 hodin křtít novinku Quartino.

Základní informace:

Deskohraní-logo-náhledKDY: 13.–21. října 2018, každý den od 9 do 22 hodin, v neděli 21. 10. do 17 hodin

KDE: Praha 1, Tyršův dům na Újezdě

KDO: festival je určen široké veřejnosti, hráčům, rodinám s dětmi, zájemcům o hry bez rozdílu věku či zkušenosti

VSTUPNÉ:

  • 70 Kč/den nebo 300 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – dospělý
  • 50 Kč/den nebo 200 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – zvýhodněné vstupné (studenti, důchodci, ZTP, …)
  • 30 Kč/den nebo 120 Kč/permanentka na celou dobu Deskohraní – děti do 15 let
  • v pondělí, úterý a středu je vstup ZDARMA

 

ODKAZPodrobnosti o programu a celém festivalu najdete na webu Deskohraní


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář