Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

Dvě novinky od Granny: Hledej, hledej a Domečky

Společnost Pygmalino z Českého Těšína vydává v češtině hry od Granny a nechybí mezi nimi ani ty pro nejmenší děti od 2 let, pro předškoláky a školáky. Nabídku nově obohatila hra Domečky, která je určena malým dětem od 2 do 4 let. Další novinkou je pak hra Hledej, hledej, kterou si zahrají 2–4 hráči od 5 do 10 let. V obou případech se jedná o kvalitně zpracované hry s pěknou grafikou určenou dětem.


Domečky – pro nejmenší (2–4 roky)

Svůj domov nemá jen člověk, ale i zvířata. Některá mají blízko k lidem či jim obydlí člověk sám poskytuje, jiná si staví obydlí z různých materiálů. Hra Domečky obsahuje oboustranné karty z pevného kartonu a oboustranné žetony. Děti samy nebo s rodiči hledají přiřazují jednotlivým zvířátkům správné obydlí. Je to doplňovačka, která má několik variant. Můžete karty otočit. Zde je stínový obraz zvířátka. Úkolem hráčů je přiřadit žetony zvířátek k jejich stínům.

Herní karty a žetony můžete využít také k tomu, abyste si s dětmi společně povídali a odpovídali na otázky. Ty se mohou týkat toho, kde jednotlivá zvířátka spí a jak se jmenují domečky, ve kterých bydlí. Můžete si také procvičit postřeh a hledat na kartách různé ukryté předměty, například koňskou podkovu, šnečka, berušku, myšku.

Jedná se o jednoduchou hru vytvořenou pro malé děti. Rozvíjí jejich slovní zásobu, fantazii, postřeh a pozornost. Každý obrázek skrývá nějaký příběh, který si společně můžete vyprávět.

Hledej, hledej – pro 2–4 hráče od 5 do 10 let

I tato hra poskytuje několik variant. Můžete si ji zahrát v jednodušší verzi pro děti předškolního věku nebo v obtížnější verzi pro děti školního věku. Hra obsahuje 55 karet, které obsahují sady 6 obrázků s různými předměty či zvířaty.

V jednoduché variantě s předškoláky hráči určují na kartách buď to, co je na kartě nejmenší, nebo naopak největší. Záleží na zadání vedoucím hry. Kdy určí správný obrázek, získává kartu, a tím i bod. Po odehrání 20 karet je konec hry a počet získaných karet určí vítěze.

Ve variantě pro školáky se navíc používá ukazatel s šipkou, která určí hádanku pro každé kolo. Kromě velikosti mohou hráči hádat, co do sestavy obrázků nepatří. Musí tedy určit, co mají obrázky společné a který obrázek mezi ně nepatří.

I tato hra rozvíjí u dětí celou řadu dovedností, postřeh, soustředění, hledání řešení, rychlost rozhodování.


Související články:

Domečky a Hledej, hledej v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář