Hrajeme.cz
Nové hryVideopředstavení

Ekonomická strategie Clans of Caledonia vyšla i u nás

Tento týden přinesl také dobrou zprávu pro příznivce náročnějších ekonomických strategií. TLAMA games má ve své nabídce hru Clans of Caledonia, která je určena pro 1–4 hráče od 12 let. Původně vyšla v roce 2017, u nás je nyní k dispozici v česko-anglickém vydání. Herní materiál je jazykově nezávislý.

Ve hře se podíváte do Skotska 19. století, kdy přecházelo od zemědělství k průmyslu. A také se začalo v Evropě prosazovat se svou jedinečnou whisky. Budete představovat historické klany s jedinečnými schopnostmi. Budete spolu soupeřit ve výrobě, obchodu a vývozu zemědělského zboží a samozřejmě whisky. Hra končí po pěti kolech. Každé kolo se skládá z těchto fází:

  • Hráči se střídají v tazích a provádějí jednu z osmi možných akcí, od stavění přes vylepšování až po obchodování a vývoz. Když hráčům dojdou peníze, pasují a získají bonus za rychlost.
  • Ve výrobní fázi každý hráč sbírá základní suroviny, pokročilé zboží a peníze ze svých výrobních jednotek na herním plánu. Každá postavená výrobní jednotka odhalí aktuální příjem na hráčské desce. Pokročilé zboží vyžaduje příslušnou základní surovinu.
  • Hráči získávají vítězné body v závislosti na bodovací destičce aktuálního kola.

Video upoutávka (délka videa: 1:22 min.):

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář