Hrajeme.cz
Nové hryPro dětiPro rodinné hraní

MindOK myslí i na předškoláky, připravil několik dětských her

Mezi novinkami, které v nedávné době připravil MindOK, nechybí ani dětské hry, které si rádi zahrají předškoláci. Můžete si tak se svými dětmi zahrát některou ze čtyř her od společnosti Selecta, která mají novou grafiku. Nejjednodušší z nich je Zajíček v své jamce (pro děti od 3 let), oblíbená je hra Mlsné myšky (dříve vyšla pod názvem Viva topo!), krásně zpracovaná je hra Karneval berušek (tyto hry jsou pro děti od 4 let) a poslední se jmenuje Zvířátka na palubu (od 5 let).

Zajíček v své jamce – pro 2–5 hráčů od 3 let

Zajicek-v-sve-jamce-box3dTuto jednoduchou hru si zahrají i malé děti od 3 let. Může to být jedna z prvních her, která je naučí dodržovat základní pravidla. Při hře si také procvičí rozeznávání barev, šikovnost a učí se pomáhat druhým. Do pelíšku zajíčků totiž natekla voda, musí proto rychle ven. Barevná kostka určí, kterým východem může zajíček uniknout. Vyhraje ten, kdo pomůže nejvíce zajíčkům. Hra má krásně a pro děti vhodně připravené herní komponenty. Pelíšek je vytvořen z vnitřku krabice a zajíčci jsou dřevění.

Odkaz: Zajíček v své jamce v katalogu Hrajeme.cz

 

Mlsné myšky (Viva Topo) – pro 2–4 hráče od 4 let

Mlsne-mysky-box3dTato oblíbená dětské hra nebyla nějakou dobu dostupná, takže je dobře, že si ji můžete s dětmi zahrát v nové edici. Hráči představují myšky, které se ženou za co největší porcí sýra. Musí si ale dát pozor na kočku, která je jim v patách. Zvítězí ten hráč, který pomocí svých myšek nasbírá nejvíce sýra. V této hře děti musí koordinovat pohyb několika figurek, takže se učí plánovat a takticky uvažovat.

Odkaz: Mlsné myšky v katalogu Hrajeme.cz

 

Karneval berušek – pro 2–6 hráčů od 4 let

Karneval-berušek-box3dV této hře společně pomáháte beruškám, aby se se dostaly na karneval náležitě vyzdobené dříve, než přijdou mravenci. Berušky si pomocí magnetických nosíků navzájem mění barevné tečky, aby měly různou barvu. Pokud se beruška odvrátí, tečky si měnit nechce. Hra má krásně připravený herní materiál. Děti si při ní procvičí paměť, jemnou motoriku a týmovou práci.

Odkaz: Karneval berušek v katalogu Hrajeme.cz

 

Zvířátka na palubu – pro 2–4 hráče od 5 let

Zviratka-na-palubu-box3d

Zvířátka čeká báječná plavba na voru a nikdo nechce zůstat na břehu. Jakmile je ale vor plný, zvířátka spadnou do vody. Hráči tedy musí dobře odhadnout, kolik zvířátek se na vor vejde. Hlasováním určí, zda se má přidat další, nebo ne. Kdo má dobrý odhad, získává body. Zvířátka jsou vyrobena ze dřeva a mají různé tvary. Hráči je umisťují na různé vory, vykrojený prostor vymezuje místo, kam se musí vejít. Děti si procvičí odhad výsledku, prostorovou představivost a učí se rozhodovat v časové tísni.

Odkaz: Zvířátka na palubu v katalogu Hrajeme.cz

 

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář