Hrajeme.cz
Nové hryVideoVideopředstavení

Novinky od REXher: Cardline, Čtveráček, Tash-Kalar

Také REXhry přinesly v poslední době několik novinek, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Jednak vydaly vlastní hru Čtveráček, satirickou konverzační hru, dále novou verzi hry Cardline: Dinosauři a také rozšíření hry Tash-Kalar: Spoutaný čas.


Čtveráček

Je to původní česká satirická improvizační karetní párty hra, ve které si hráči hrají na prezidenty, tiskové mluvčí a novináře. Hraje se na jednotlivá kola, tzv. „funkční období“. V každém funkčním období představuje jeden hráč prezidenta, hráč po jeho levici prezidentova mluvčího a všichni ostatní hráči novináře. Prezident si zvolí téma projevu a poté, co protihráči zahrají karty/výroky, které v projevu musí použít, projev přednese.

Novináři pak pokládají zbytečné a provokativní doplňující otázky, na které musí mluvčí hbitě reagovat, i když toho ani zdaleka nejsou hodni. Pokud jeho odpovědi novináře namíchnou a oni mu udělí body hanby, tím lépe. Když novinář bučí, spokojen je mluvčí.

Hra Čtveráček je určena pro 4 a více hráčů od 15 let. Zde se můžete podívat na rozhovor s autory hry (Planeta her, délka videa: 10:55 min.):

Cardline: Dinosauři

V nové variantě hry z řady Cardline si můžete ověřit znalosti prehistorických tvorů. Jmenuje se Dinosauři. Hra je určena por 2–8 hráčů od 7 let. Založena na principu hry Timeline. Když jste na tahu, snažíte se umístit jednu ze svých karet na správné místo mezi dříve vyložené karty. Na začátku hry si vyberete jednu z charakteristik – délku nebo váhu – a podle nich budete karty zařazovat. Cílem hry je zbavit se co nejdříve karet v ruce.

Dinosauři navazují na hry Cardline: Světoběžník a Cardline: Svět zvířat. Zatímco Svět zvířat si dobře zahrajete i s dětmi, Světoběžníka lze doporučit spíše dospělým. Dinosaury si zahrajete i se staršími dětmi.

Tash-Kalar: Aréna legend – Spoutaný čas

Pokud máte rádi Tash-Kalar, pak vás potěší, že v češtině vyšel nový rozšiřující balíček Spoutaný čas. Přináší novou školu magie, která pracuje s bytostmi, které se mohou vracet v čase (tzv. warp efekt). Některé jejich vlastnosti tak můžete využít ještě předtím, než je vyvoláte. Musíte ale bytost skutečně vyvolat, abyste předešli katastrofálním následkům kauzality. Rozšíření obsahuje 18 karet bytostí, nelegendární a legendární kameny a bodovací tabulku pro deathmatch. Po balíčcích s názvy Pekelný oheňVěčný mráz tak máte další, s nímž můžete hrát.

Připomeňme se, že ve hře Tash-Kalar: Aréna legend hráči představují mistry magie, kteří se setkávají v aréně Tash-Kalar, aby poměřili své síly v krátké, ale intenzivní bitvě. Mohou hrát v týmech nebo každý na vlastní pěst. Hra je založena na vytváření vzorů na hrací desce pomocí umisťování hracích kamenů. Kameny představují přisluhovače, které má hráč v kartách na ruce. Pokud jsou správně rozmístěni, vyvolají legendární bytosti, které drtí soupeře, ale dávají i vítězné body. Tash-Kalar slibuje rychlou, taktickou hru s jednoduchými pravidly. Výborná grafika karet dává hře pěknou fantasy atmosféru, i když se v základu jedná o abstraktní hru.


Související články:

Čtveráček, Cardline: Dinosauři, Tash-Kalar: Spoutaný čas:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář