Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky ze zimy 2017

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v zimě 2017 – v období od 1. ledna do 31. března. Vybíráme nejlepší hry různých typů a žánrů, které vyšly v češtině v daném období. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2017. Doporučujeme tentokrát tři hry.

Cena Hrajeme.cz má dvě části. V průběhu celého roku, jednou za každé čtvrtletí, vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. To jsou doporučené novinky vydané v uplynulém ročním období. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, a ta získá zlatou hvězdu. První Hvězdou Hrajeme.cz 2016 je hra Krycí jména od Vládi Chvátila. Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.


Hrajeme.cz DOPORUČUJE – zima 2017:

  • Great Western Trail – strategická hra pro 2–4 náročné hráče od 12 let
  • Nejsme tu sami – karetní semi-kooperativní hra pro 2–7 hráčů od 10 let
  • Zakázaná poušť – rodinná kooperativní hra pro 2–5 hráčů od 10 let

 

Great Western Trail

– komplexní strategická hra pro náročné hráče, pro 2–4 hráče od 12 let, vyd. MindOK

V této strategické hře jako rančeři ženete svá stáda z Texasu do Kansas City. Zvítězí ten, kdo nejlépe zvládne nástrahy cest, využije nejlépe všech možností a získá za ně nejvíce bodů. Hra nabízí velké strategické možnosti a velkou variabilitu. Během celé hry činíte herní rozhodnutí, která musíte přizpůsobovat vývoji hry i hře ostatních hráčů. Na hře také oceňujeme celkové zpracování hry, které je i při velkém množství herních komponent přehledné a srozumitelné.

Odkazy:

 

Nejsme tu sami

– semi-kooperativní hra pro náročné hráče, pro 2–7 hráče od 10 let, vyd. REXhry

Nejsme tu sami je asymetrická karetní hra na sci-fi téma, ve které skupina hráčů představuje astronauty, a jeden hráč tajemnou Bytost na planetě, na které astronauti ztroskotali. Bytost se je snaží asimilovat. Astronauti zvítězí, pokud odolají dostatečně dlouho, aby je mohla vyzvednout záchranná loď. Hra má jedinečnou atmosféru díky grafickému zpracování karet a originálnímu systému hry, ve kterém musí skupina spolupracovat, přitom se ale nemůže otevřeně domlouvat, protože by tak Bytosti napověděli své další kroky. Hra je proto založena na odhadu ostatních hráčů a hledat různé lsti. To do hry vnáší zvláštní napětí a prostor pro blufování. Na hře oceňujeme přístupná pravidla, kvalitní zpracování a do jisté míry psychologický aspekt hry. Zajímavější je hra ve větším počtu hráčů (ve 4 a 5).

Odkazy:

 

Zakázaná poušť

– kooperativní rodinná hra, kterou ocení i náročnější hráči, pro 2–5 hráče od 10 let, vyd. Blackfire

Zakázaná poušť je kooperativní hra, která v řadě herních prvků navazuje na hry Pandemic a Zakázaný ostrov, poskytuje však nový a jedinečný herní zážitek. Hráči se snaží zachránit po ztroskotání v poušti. Musí najít součásti létajícího stroje dříve, než je zasype písek. Hra umožňuje nastavení obtížnosti podle zkušeností herní skupiny. Velmi dobře si zahrajete v rodinném kruhu a s přáteli, partií ale nepohrdnou ani náročnější hráči. Na hře oceňujeme celkové zpracování i provázání tématu s mechanismem hry.

Odkazy:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář