Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na jaře 2018

Jaro bylo opět bohaté na novinky a nejedna z nich stojí za pozornost. Ty, které nás nejvíce zaujaly, rádi oceníme a doporučíme hráčům i široké veřejnosti. Vyhlašujeme již podeváté ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry tentokrát vydané na jaře 2018 – v období od 1. dubna do 30. června. Vybíráme nejlepší hry různých typů a žánrů, které vyšly v češtině v daném období. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2018.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu. První Hvězdou Hrajeme.cz 2016 je hra Krycí jména od Vládi Chvátila a Hvězdou Hrajeme.cz 2017 se stala strategická hra Great Western Trail: Cesta na západ. Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.


Hrajeme.cz DOPORUČUJE – jaro 2018:

 

Dice Forge

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let, vyd. Blackfire

Hra Dice Forge má několik předností, které z ní činí pozoruhodnou hru. Zaujme vás svým grafickým zpracováním, do detailu promyšlenými herními komponenty a jejich precizním uložením do krabice, které vám usnadní a urychlí přípravu před začátkem každé partie. Hra samotná je postavena na jednoduchém nápadu s vylepšováním kostek. Kostky, které vám během hry přinášejí různé zdroje a výhody, si vylepšujete tak, že vyměňujete jejich stěny. Hra má jednoduchá pravidla, přitom umožňuje řadu strategií. Hodů kostkami je dostatek na to, aby se jejich vylepšení podle vaší strategie mohlo projevit. Na hře oceňujeme skvělé zpracování, její přístupnost široké hráčské veřejnosti a herní variabilitu díky dostatečné nabídce karet, které můžete ve hře obměnit.

Odkazy:

Hrdinové bez záruky

– kooperativní hra pro 1–8 hráčů od 8 let, vyd. REXhry

Hrdinové bez záruky je originální kooperativní hra. Přináší několik herních prvků, které z ní činí zábavnou hru. Hráči musí spolupracovat, ale nesmějí přitom mluvit ani se neverbálně domlouvat, kromě upřeného pohledu či položením velké červené figurky před hráče, po kterém se „něco“ žádá. Každý hráč ovládá jen vybrané akce – pohyb určitým směrem, teleportaci, odhalení další části bludiště. Může je použít na kteroukoliv ze čtyř postav ve hře. Hra také probíhá v reálném čase, který vymezují přesýpací hodiny. Hra je variabilní díky scénářům, které do hry vnášejí nové prvky. Na hře oceňujeme jhellaejí originalitu, zábavnost v různém počtu hráčů a neustálé zapojení všech hráčů do hry, a také přístupnost pro hraní v rodině i příležitostnými hráči.

Odkazy:

Lords of Hellas

– strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let, vyd. Albi

Lords of Hellas je strategická hra určená náročnějším hráčům, kteří mají rádi výpravné hry. Zavede vás do alternativního starověkého Řecka, ve kterém se propojují báje, fantasy a sci-fi. Hra je bohatě vybavena herním materiálem, obsahuje velké množství plastových figurek. Na první pohled vás zaujmou velké figurky monumentů, které se skládají z několika dílů. V této hře o vítězství nerozhodují body, ale splnění některé ze čtyř vítězných podmínek. Můžete si tedy zvolit různé strategie, zároveň ale musíte reagovat na vývoj hry a ostatní hráče, a také odhadovat jejich možnosti a záměry. Díky tomu bude každá partie jiná.

Odkazy:

Queendomino

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let, vyd. MindOK

Queendomino je jednoduchá rodinná hra, která navazuje na hru Kingdomino, je ale propracovanější. Je obohacena o nové herní prvky, které do ní vnáší více taktického rozhodování. Ocení ji náročnější hráči a ti, pro něž bylo Kingdomino příliš jednoduché. Díky novým prvkům je Queendomino svébytnou hrou, která je variabilnější a umožňuje různé herní přístupy. Na hře oceňujeme její přístupnost a kvalitní a vtipné grafické zpracování.

Odkazy:

Rising Sun

– strategická hra pro 3–5 hráče od 14 let, vyd. Blackfire

Rising Sun je nejnáročnější z aktuálně doporučených novinek. Jedná se o velkou strategickou hru zasazenou do prostředí feudálního Japonska. Graficky a produkčně je špičkově zpracovaná. Přináší velké množství detailně zpracovaných figurek. Hráči představují různé klany, které mají různé schopnosti a výhody. Připravte se na propracovanou hru s delší herní dobou a velkou mírou interakce. Umožní vám různé herní strategie, které budete muset pružně měnit podle vývoje hry. Na rozdíl od jiných převahových her nebráníte dobytá území ani vám tolik nemusí vadit, pokud přicházíte o jednotky. Na hře oceňujeme, že je napínavá po celou hru, dále její pestrost a zapojení prvků diplomacie.

Odkazy:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář