Hrajeme.cz
Nové hry

Září je opět bohaté na novinky

S nadcházejícím babím létem přichází období, které bývá bohaté na novinky. Tento týden nás přesvědčil, že letošní rok nebude výjimkou a že bude opět z čeho vybírat. Řadu z novinek si již můžete vyzkoušet na výstavě her a hlavolamů, která se koná v prostorách Novoměstské radnice v Praze až do neděle 13. září, nebo na dalších připravovaných herních akcích.

Co připravilo Albi

Nabídka her od Albi se za poslední týden rozrostla hned o několik novinek. Především je mezi nimi jednoduchá rodinná hra Cacao, která se v anketě Deutscher SpielePreis 2015 umístila na 7. místě. Další rodinná hra Pátý přes devátý najde místo i při setkání přátel či párty. Hledáte v ní spojení mezi obrázky, které mezi sebou nemají zdánlivě nic společného. Co má například společného vrtulník a žirafa? Zahrajete si ji ve dvou a více hráčích od 6 let. Pokud máte rádi Osadníky z Katanu a rádi si je zahrajete i na cestách, pak oceníte cestovní verzi této hry Catan – osadníci kompakt.

Cacao-box3D
Pátý-přes-devátý-box3D

Rodinu her V kostce! rozšířila varianta Česká republika, která se bude hodit především rodinám se školáky. Novinkou je pak V kostce! Desková hra, která má navíc herní plán a více různých témat, například sporty, historii, přírodu, jídlo. Zvítězí ten, kdo první získá kartu z každé kategorie. Na výstavě her a hlavolamů, která začala ve čtvrtek 10. září v Praze, měla premiéru původní česká hra Hvězdokupy. Je to abstraktní logická hra pro 2–6 hráčů od 8 let. Hráči v ní na herní plán umisťují hvězdy a snaží se utvořit souhvězdí. Po nasvícení herních dílků je možné hrát i potmě. Novinkou mezi kvízovými hrami je iKnow: Česko – otázky a odpovědi. Prověří vaše znalosti o Česku, ale také schopnost odhadovat spoluhráče.

Hvězdokupy iKnow-Česko

Novinky od MindOKu

MindOK nás pár měsíců napínal, jak to bude s hrou Panovník. Vše dobře dopadlo a Panovník je od tohoto týdne skladem a putuje do obchodů. Tuto strategickou karetní hru si zahrajete až ve 4 hráčích, vyzkoušet můžete i sólo hru. Společně s ním vychází rodinná hra Cut th Rope: Karetní hra. Setkáte se v ní s mlsnou příšerkou Om Nom, která sbírá bonbónky. Hra je určena pro 2–8 hráčů od 6 let. Další novinka – Hravé kroužky – v sobě spojuje postřehovou a dovednostní hru. Pokud jste si oblíbili Příběhy z kostek, pak vám nesmí uniknout nová sada kostek MIX – Báje, Horor, Zvířata.

Panovník-boxHravé-kroužky-box

Další novinky

REXhry nachystaly trochu střelenou párty hru VúDú, která je určena pro 3–6 hráčů od 8 let. Pokud chcete něco ztřeštěnějšího pro pobavení s přáteli, pak ji určitě vyzkoušejte. Novinku představila také Granna. Jedná se o hru Ufofarmář, která je pokračováním hry Super farmář. Hráči jako ufoni unášejí zvířata, musí si ale dát pozor na ostatní hráče a na vlky.

Ufo-farmář-ukázka VuDu-ukázka

Co se v září ještě připravuje

Na příští týden se chystá hned několik velmi pěkných her, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Jedná se především o hru Zámky šíleného krále Ludvíka, kterou připravuje MindOK. Každý hráč v ní buduje svůj vlastní zámek, ale tak, aby co nejlépe odpovídal rozmarům krále Ludvíka. Druhou z novinek je hra pro dva hráče Limes, kterou vydává Albi. Každý hráč buduje svou římskou krajinu. Do nabídky MindOKu se vrací v nové edici Fauna, zábavná vědomostní hra o zvířatech, a přibude novinka Země, založená na obdobných principech. Koncem září MindOK očekává také párty hru Sochy v akci.

Zámky_krále_Ludvíka-box Země-box

Během září vyjde také několik dětských a rodinných her, které připravuje Blackfire. Například to bude dětská párty hra Barbecue párty, hra Mrňouskové podle animovaného seriálu či postřehovka Ovocný salát. Pokud máte rádi hry, ve kterých se více komunikuje a blafuje, pak vás potěší párty hra Mascarade. V říjnu budou následovat další hry, které patří mezi očekávané, například New York 1901, Munchkin Zombíci.

Mascarade-boxNew-York-1901-boxen

A to samozřejmě není všechno. Čekají nás výpravné hry jako Robinson Crusoe, Eldritch Horror či Zima mrtvých, párty hry jako GiftTRAP, Šerif z Nottinghamu, Krycí jméno, karetní hry jako Hra o trůny LCG, Star Realms, strategické hry jako Marco Polo, Through the Ages v nové edici, rozšíření ke hrám, například Tash-Kalar, Dixit, Descent, Settlers: Zrod impéria, Munchkin.

Přehled vydaných i připravovaných her včetně plánovaných termínů najdete v Kalendáři novinek.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář