Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Ze života hmyzu aneb dvě rychlé postřehové hry od Piatniku

Piatnik nedávno vydal několik nových dětských her. Mezi nimi jsou i dvě postřehové hry pro děti od 5 let: Insectini a BeeSmart. Přinášejí roztomilé hmyzí hemžení. Příprava a seznámení s pravidly zabere pár minut, takže rychle začnete hrát. Jejich herní doba se pohybuje okolo 15 minut.

BeeSmart vás zavede na louku. Z kartiček s květinami vytvoříte herní plán o rozměru 5 x 6 květin. První hráč hodí kostkou, poté se všichni hráči snaží posadit svou včelku na nejvýhodnější květinu na louce. Započítají si bod za každou květinu ve sloupci a řadě, která má okvětní lístky nebo střed ve stejné barvě, jako padla na kostce. Kdo v tomto malém závodě zvítězil, obdrží obdrží nejvíce hrnečků medu, další v pořadí méně. Hra končí, když někdo nasbírá 10 a více hrnečků medu. Hra je určena pro 2–5 hráčů.

Insectini je také jednoduchá hra. Nejprve rozložíte kartičky s vtipnými obrázky roztodivného hmyzu na stole. Nato si rozdáte kartičky s lístečky, na jejichž druhé straně jsou také obrázky hmyzu. Na znamení všichni současně začnou odkrývat vrchní kartu ze své hromádky a pokládat je na shodný obrázek hmyzu na stole. Zvítězí ten, kdo nejrychleji umístí všechny své kartičky. Hra je určena pro 2–6 hráčů. Můžete vyzkoušet také variantu, ve které nehrajete na stole, ale kartičky rozmístíte po celé místnosti.

BeeSmart.BeeSmart.Insectini.Insectini.

Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář