Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraníPřečtěte si

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v zimě 2018

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v zimě 2018 – v období od 1. ledna do 31. března. Vybíráme nejlepší hry různých typů a žánrů, které vyšly v češtině v daném období. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2018.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlásíme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu. První Hvězdou Hrajeme.cz 2016 je hra Krycí jména od Vládi Chvátila a Hvězdou Hrajeme.cz 2017 se stala strategická hra Great Western Trail: Cesta na západ. Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.


Hrajeme.cz DOPORUČUJE – zima 2018:

 

Azul

– rodinná abstraktní hra pro 2–4 hráče od 10 let, vyd. MindOK

Hra Azul je krásně zpracovaná hra, která je díky jednoduchým pravidlům přístupná širokému okruhu hráčů. Přitom je chytrá a dostatečně variabilní, aby vás bavila i při opakovaném hraní. Během hry skládáte na své herní desce mozaiku z barevných dlaždic tak, abyste získali co nejvíce bodů. Pro úspěch ve hře je důležitý správný výběr dlaždic a jejich umisťování. Na hře oceňujeme celkové kvalitní zpracování, přístupnost hry a její variabilitu. I když každý hraje především sám za sebe, je nezbytné sledovat i ostatní hráče. S počtem hráčů se zvyšuje podíl náhody, s níž musíte počítat při svém rozhodování.

Odkazy:

 

Nájezdníci ze severu

– strategická hra pro 2–4 hráče od 12 let, vyd. REXhry

Tato strategická hra je založena na principu umisťování dělníků na akce. Tentokrát ale hráči nemají vlastní figurky. Ve svém tahu vždy jednu figurku vikinga umístíte, abyste provedli jednu akci, a následně si jiného vezmete z hracího plánu. Během hry ve vikingské vesnici budujete svou posádku, abyste s ní mohli provádět nájezdy na pobřeží, kláštery a pevnosti. Za to získáváte vítězné body. Hra má kvalitní provedení a příjemně se hraje. Existují různé možnosti zisku vítězných bodů, a tedy i rozličné cesty k vítězství. Díky počátečnímu náhodnému nastavení kořisti a balíčku karet posádky je hra dostatečně variabilní. Jedná se o středně komplexní hru, takže osloví i příležitostné hráče, kteří si rádi zkusí náročnější hru.

Odkazy:

 

Memoarrr!

– dětská paměťová hra pro 2–4 hráče od 6 let, vyd. MindOK

Hra Memoarrr! je paměťová hra pro děti, která ale neurazí ani dospělé hráče. Na první pohled připomíná pexeso, ale je propracovanější. Ve hře je pět druhů zvířat a pět typů krajiny. Ve svém tahu musí hráč otočit kartu, na které je stejné zvíře nebo která je stejného typu krajiny jako předchozí karta. Hráči se střídají. Je to jednoduchá, ale chytrá hra, kterou si můžete zahrát v několika variantách. Na hře oceňujeme, že je napínavá, zábavná a má gradaci, a také to, že si ji dobře zahrají i děti s dospělými.

Odkazy:

 

Panství hrůzy

– kooperativní příběhová hra pro 1–5 hráčů od 14 let, vyd. Blackfire

Panství hrůzy je dobrodružná kooperativní hra, ve které představujete skupinu vyšetřovatelů v hororovém světě H. P. Lovecrafta. Vaším úkolem je shromáždit potřebné důkazy a stopy a vyřešit záhadu danou zvoleným scénářem. Tato edice je řízena aplikací, neobejdete se proto bez zařízení s iOS či Androidem, doporučujeme tablet. Aplikace vás vede příběhem a staví vám do cesty různé překážky a záhady, které musíte řešit. Na hře oceňujeme jedinečnou atmosféru, celkové zpracování hry včetně jejího provázání s aplikací a napínavost hry až do konce. Hru si užijí především náročnější hráči, kteří mají rádi hry s atmosférou a příběhem.

Odkazy:

 

Unlock! Úniková dobrodružsví

– kooperativní úniková hra pro 2–6 hráčů od 10 let, vyd. Blackfire

Hra Unlock! je úniková hra, kterou si můžete zahrát v pohodlí domova. Přináší tři samostatná dobrodružství, řešíte různé rébusy, hledáte kódy a procházíte celý balíček karet až k cíli. Váš čas je ale omezen. Hra přináší unikátní koncept provázání karet s aplikací (pro iOS či Android), která vám odměřuje čas, ověřujete v ní kódy a dává vám nápovědu. Na hře oceňujeme tematické používání karet, šikovné použití aplikace a možnost zapojení různě zkušených hráčů včetně dětí.

Odkazy:


Související články:

 

Oceněné hry v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář