Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na jaře 2020

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané na jaře 2020 – v období od 1. března do 30. června. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2020.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – jaro 2020:

  • Adventure Games: Žalář – kooperativní hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Big Monster – rodinná hra pro 2–6 hráčů od 10 let
  • Fallout Shelter: Desková hra – rodinná strategická hra pro 2–4 hráče od 10 let
  • Odysea: Společně k deváté planetě  – kooperativní karetní hra pro 3–5 hráčů od 10 let
  • Zbodni salát – karetní hra pro 2–6 hráčů od 8 let

Adventure Games: Žalář

– kooperativní hra pro 2–4 hráče od 12 let

Adventure Games jsou novou řadou kooperativních příběhových her, které vycházejí z únikovek. Výrazně se ale zaměřují na odhalování příběhu. Společně postupně řešíte situaci, v níž jste se ocitli, hledáte stopy a kombinujete předměty, abyste se posunuli dál, především ale chcete uspět. Hru ocení především hráči, kteří chtějí méně řešit rébusy a více se chtějí zaměřit na příběh. Na hře oceňujeme, že poskytuje jedinečný herní zážitek, který je plný zvratů a překvapení.

Odkaz: Dino již má skladem napínavé Adventure Games (novinka)


Big Monster

– rodinná hra pro 2–6 hráčů od 10 let

Tato hra patří mezi kombinační draftovací hry, která není náročná na pravidla, zároveň je dobře promyšlená a překvapivě variabilní. Můžete si ji proto zahrát v módu, který vám aktuálně vyhovuje: kompetitivně, kooperativně nebo týmově. Hodí se proto pro široký okruh hráčů od příležitostných po ty náročnější.

Odkaz: Recenze: Big Monster 


Fallout Shelter: Desková hra

– rodinná strategická hra pro 2–4 hráče od 10 let

Fallout Shelter je přístupná strategická hra využívající princip umisťování dělníků na akce. Přitom je připravena tak, že pěkně navazuje na atmosféru mobilní hry, podle níž vznikla. Její znalost ale není podmínkou. Na hře oceňujeme její příjemnou hratelnost a herní dobu okolo hodiny, takže se dobře hodí i pro rodinné hraní nebo pro partii s příležitostnými hráči.

Odkaz: Recenze: Fallout Shelter – desková hra


Odysea: Společně k deváté planetě

– kooperativní karetní hra pro 3–5 hráčů od 10 let

V této štychové karetní hře společně postupně plníte 50 misí, které jsou stále těžší a od hráčů vyžadují lepší souhru. Při hře ale nesmí mluvit, proto je nezbytné, aby dobře četli hru a záměry svých spoluhráčů. Hra má jednoduchá pravidla, počáteční mise vás seznámí s principy hry. Je přístupná širokému okruhu hráčů. Užijete si ji v rodině, ale ocení ji i nároční hráči.

Odkaz: Recenze: Odysea – společně k deváté planetě 


Zbodni salát

– karetní hra pro 2–6 hráčů od 8 let

Zbodni salát je svižná a chytrá kombinační hra s jednoduchými pravidly, kterou si zahrajete v podstatě s kýmkoliv a v jakémkoliv počtu hráčů. Na hře oceňujeme její variabilitu díky velkému počtu bodovacích karet. V každé partii se do hry dostanou jiné, hráči tomu musíte musí vždy přizpůsobit strategii.

Odkaz: Recenze: Zbodni salát


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář