Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraníTop

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na podzim 2019

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané na podzim 2019 – v období od 1. října do 31. prosince. Vyhlášení jsme vzhledem k velkému počtu novinek posunuli, abychom je mohli dobře otestovat. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2019.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – podzim 2019:

  • Divukraj – středně náročná strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Kartografové – flip&wite hra pro 1–8 hráčů od 10 let
  • Kvedlalové z Kvedlinburku – rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let
  • Marvel Champions: karetní hra – kooperativní LCG hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Monstrum: Frankensteinovi dědicové – strategická hra s netradičním tématem pro 2–4 hráče od 14 let
  • Nemesis – kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 14 let
  • Obludárium – karetní hra pro 2–5 hráčů od 10 let
  • Paladinové Západního království – náročná strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Rytíř Klouzek – rodinná dovednostní hra pro 1–4 hráče od 7 let
  • Zachraňte příšerky – rodinná hra pro 2–5 hráčů od 7 let

Divukraj

– středně náročná strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let

Během hry každý hráč pomocí karet staví svou vesničku a zabydluje ji různými obyvateli z lesní říše. Využívá přitom různých zdrojů. S tím, jak vesnička roste a jak získáváte nové pomocníky, máte k dispozici více akcí a možností. Graficky je hra připravena na špičkové úrovni, i když kartonový strom je v podstatě zbytečný. Hra využívá jednoduchý mechanismus umisťování dělníků na akce spojení a využívá kombinací efektů jednotlivých karet.

Odkaz: Divukraj stihl Vánoce (novinka)


Kartografové

– flip&wite hra (otoč a zapiš) pro 1–8 hráčů od 10 let

Během čtyř kol, ročních období, zakreslujete na svůj plán různé typy krajiny, a tak vytváříte mapu království. Snažíte se přitom co nejlépe vyhovět požadavkům, abyste získali co nejvíce bodů. Hra má přístupná pravidla i pro příležitostné hráče a dostatečně variabilní i pro opakované hraní.

Odkaz: Kartografové již mapují Česko (představení)


Kvedlalové z Kvedlinburku

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 10 let

Kvedlalové jsou přístupnou rodinnou hrou, která baví i náročnější hráče. Během hry získáváte různé ingredience, které následně používáte při míchání lektvarů. Taháte je náhodně ze svého pytlíku. Sami si volíte míru rizika, do jakého půjdete. I když vám kotlík bouchne, něco získáte, ale méně než ostatní. Dobře si zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů.

Odkaz: Recenze: Kvedlalové z Kvedlinburku


Marvel Champions: karetní hra

– kooperativní LCG hra pro 1–4 hráče od 12 let

Jedná se o novou živou karetní hru (LCG) zasazenou do universa Marvelu. Představujete v ní skupinu superhrdinů, kteří bojují se zloduchy a snaží se zmařit jejich zlovolné plány. Hraje se podle jednotlivých scénářů, u nichž si můžete nastavit obtížnost. Již základní krabice je bohatě vybavena, takže vám vystačí na řadu partií. Je to vyladěná hra, která ctí svůj žánr, má atmosféru a nezbytné napětí, abyste se k ní rádi vraceli. 

Odkaz: Recenze: Marvel Champions – karetní hra


Monstrum: Frankensteinovi dědicové

– strategická hra s netradičním tématem pro 2–4 hráče od 14 let

Jedná se o strategickou hru se silným tématem a nemalou náhodou. Téma je úzce provázáno s herními mechanismy. Hra především využívá rozvoj postavy a mechaniku umisťování dělníků na akce. Celkově se jedná o propracovanou hru, která je plná napětí i při delší herní době. Téma je temné a morbidní, hra proto není vhodná pro děti. Získáváte mrtvoly a části těl, abyste mohli oživit monstrum podobně, jako to udělal Frankenstein.

Odkaz: Oživte své Monstrum, a neztraťte lidskost (dojmy)


Nemesis

– kooperativní hra pro 1–5 hráčů od 14 let

Nemesis je atmosférická hra, ve které hráči musí spolupracovat, zároveň ale každý plní svůj osobní úkol, který nemusí být v souladu s cíli spoluhráčů. Díky tomu je hra plná tajemství, zvratů a nečekaných konfliktů. Představujete v ní posádku vesmírné lodi, která je zamořená vetřelci. Díky variabilnímu nastavení lokací, kartám, kostkám a vlastnostem postav bude každá partie vyprávět jiný příběh a bude vás stále udržovat v napětí a určité paranoii.

Odkaz: Nemesis přináší jedinečnou hororovou hru (dojmy)


Obludárium

– karetní hra pro 2–5 hráčů od 10 let

Hra vás zavede do fantasy světa s nejrůznějšími obludami a šelmami, krotiteli a chovateli oblud. Pravidla hry nejsou složitá. Hlavním mechanismem je draft karet. Je to svižná hra, ve které si každý hráč vždy vytvoří svůj originální zvěřinec. Je dostatečně variabilní pro opakované hraní a je napínavá až do konce. Během hry musíte sledovat ostatní a odhadovat jejich preference, a přizpůsobovat tomu své rozhodování.

Odkaz: Obludárium je karetní hra plná monster (představení)


Paladinové Západního království

– náročnější strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let

Ve hře představujete urozené dámy a pány, jejichž úkolem je sjednotit poddané, stavět tvrze a opevnění, šířit v zemi víru a bránit se proti nepřátelům. Za vaše úspěchy jste odměněni vítěznými body, které na konci hry rozhodnou o vítězství. Hra založená na mechanismu umisťování dělníků, na některé vám stačí jeden, na jiné jich potřebujete více a mnohdy potřebujete poddaného konkrétní specializace. Umožní vám celou řadu herních strategií.

Odkaz: Paladinové Západního království jsou poctivým workerplacementem (představení)


Rytíř Klouzek

– rodinná kooperativní dovednostní hra pro 1–4 hráče od 7 let

Rytíř Klouzek je kooperativní rodinná hra, ve které hráči musí prokázat svou koordinaci a šikovnost. Přináší řada různě obtížných úkolů, s nimiž si musíte společně poradit. Nápaditých způsobem využívá krabici a zákony fyziky. Pomocí páček po stranách krabice ovládáte herní plochu, kde se pohybuje figurka rytíře. Hra je určena především dětem, výzvou ale může být i pro dospělé.

Odkaz: Šikovný Rytíř Klouzek zachraňuje království (představení)


Zachraňte příšerky

– rodinná hra pro 2–5 hráčů od 7 let

V této původní české hře od Vládi Suchého se každý hráč stará o mládě příšerky. Zvítězí hráč, jehož příšerce se bude dařit nejlépe. Pravidla jsou jednoduchá. Postupně si vybíráte dílky z nabídky, s jejichž pomocí se o svou příšerku staráte a zlepšujete její životní podmínky. Jedná se o jednoduchou a svižnou hru, která výborně poslouží jako vstupní brána k dalších hrám. Přitom ale umožňuje celou řadu „strategií“. Je to kombinační hra, ve které získáváte různé sety. Velmi se povedlo i celkové zpracování hry.

Odkaz: Zachraňte příšerky je hra pro děti a rodinu (představení)


Oceněné hry v katalogu Hrajeme.cz s dalšími podrobnostmi:

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář